Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 października 2017 21:26

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta Pedagogów i Pracowników Oświaty – społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku uczestniczyła w uroczystej akademii. Piecze nad przebiegiem uroczystości sprawowały panie: Justyna Jeżewska i Bogna Makola.

Część oficjalną akademii uświetniło przemówieniem pani dyrektor Barbary Taraszkiewicz, która, dziękując Kadrze Pedagogicznej za zaangażowanie, przypomniała również jak ogromna odpowiedzialność za przygotowanie młodego człowieka do dorosłego życia spoczywa na nauczycielach, którzy dzięki pełnionej roli społecznej otrzymali niezwykły przywilej, przywilej edukowania dzieci, bycia ich mentorami i przewodnikami po świecie.

– Zawód nauczyciela wymaga wyjątkowych predyspozycji. To trudna i wymagająca praca, ale też przynosząca dużo satysfakcji z sukcesów uczniów. Dobrą szkołę tworzą dobrzy nauczyciele, ci autonomicznie myślący, odważni w działaniu, ci którzy swoim indywidualnym podejściem i zapałem rozbudzają iskrę kreatywności w młodych umysłach, podsycają pomysłowość uczniów, uczą nowych umiejętności, tak by talent zamienił się w pasję, zainteresowanie w zamiłowanie – podkreśliła pani dyrektor.

W tym dniu gro nauczycieli zostało wyróżnionych Nagrodami Dyrektora i Nagrody Burmistrza.

Życzenia i wyrazy wdzięczności dla nauczycieli popłynęły również z ust pani Magdaleny Modzelewskiej – przewodniczącej Rady Rodziców. Głos zabrali także uczniowie, którzy w programie artystycznym pt. „Pogromcy tremy, czyli próba przed występem” podziękowali nauczycielom za trud i serce wkładane w wychowanie i nauczanie.

Nagrodą dla młodych i zdolnych aktorów z klasy III D i III E gimnazjum była żywiołowa reakcja publiki, która oklaskami podziękowała za występ. Gromkimi brawami doceniono również śpiewy, tańce i recytacje uczniów klasy I A i dzieci z oddziałów przedszkolnych.

Zmieniony: czwartek, 16 listopada 2017 15:30