Inauguracyjne ogólnoszkolne spotkanie z rodzicami uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika PDF Drukuj Email
czwartek, 06 października 2016 00:00

Pierwsze inauguracyjne ogólnoszkolne spotkanie z rodzicami uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbyło się w środę 21 września 2016 r. Wiodącym tematem spotkania było zapoznanie rodziców z organizacją oraz głównymi kierunkami pracy Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku na rok szkolny 2016/2017.

Prowadząca spotkanie Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz na wstępie powitała przybyłych rodziców, zapoznała z danymi statystycznymi dotyczącymi liczebności poszczególnych oddziałów i dokonała prezentacji wychowawców i wychowawców wspomagających klas pierwszych, drugich i trzecich. Następnie przedstawiła rodzicom kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, rekomendacje W-M Kuratora Oświaty oraz podstawowe kierunki pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017.

Zaprezentowała planowane główne działania szkoły i sposoby realizacji, m.in.:

1. Ciągłe podnoszenie jakości procesu nauczania – uczenia się.
  2. Motywowanie i wspieranie uczniów do samorozwoju.
  3. Promowanie wartości „uczenia się przez całe życie”.
  4. Przygotowanie młodzieży do świadomego wyboru dalaszego kierunku kształcenia.
  5. Pielęgnowanie tradycji i historii szkoły zgodnie z założonymKalendarzem imprez i uroczystości szkolnych”.
  6. Ciągła, aktywna i owocna współpraca organów szkoły.
  7. Wzmacnianie bezpieczeństwa w szkole.
  8. Modernizacja bazy i wyposażenia szkoły.
  9. Wzmacnianie współpracy szkoły z instytucjami i podmiotami wpierającymi zadania statutowe szkoły.

W dalszej kolejności Pani Dyrektor omówiła organizację pracy opiekuńczej szkoły sprawowanej przez wychowawców i wychowawców wspomagających, pedagoga szkolnego, psychologa, nauczycieli biblioteki, opiekuna świetlicy, doradcę zawodowego oraz pielęgniarkę szkolną.

Ostatnia kwestia dotyczyła różnych ważnych spraw, tj. terminów i informacji odnośnie egzaminu gimnazjalnego, dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, obiadów w stołówce szkolnej.

Na zakończenie spotkania ogólnego z rodzicami Pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia na nowy rok szkolny 2016/2017.

W dalszej części odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi w salach lekcyjnych, gdzie przedstawiono WSO, w tym zapoznano z wymaganiami edukacyjnymi oraz sposobami sprawdzania osiągnięć dydaktyczno-wychowawczych, dokonano wyboru przedstawicieli Rad Oddziałowych do Szkolnej Rady Rodziców.

Spotkania z rodzicami zakończono przeprowadzeniem wyborów do Zarządu Szkolnej Rady Rodziców na rok szkolny 2016/2017.

mgr Karolina Truchan