Relacja ze spotkania z rodzicami z dnia 16 listopada 2016 roku PDF Drukuj Email
piątek, 18 listopada 2016 01:00

Dnia 16 listopada 2016 roku odbyło się spotkanie z rodzicami. Na początku spotkania Pani Dyrektor przekazała zebranym bieżące sprawy i wydarzenia z życia szkoły.

Pani Dyrektor podziękowała Przewodniczącej i członkom Rady Rodziców za uczestnictwo i organizację szkolnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej oraz wszystkim zaangażowanym  - nauczycielom i przyjaciołom szkoły, a przede wszystkim młodzieży - którzy przyczynili się do przygotowania uroczystości z okazjiobchodów 98 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademia przebiegała pod hasłem „Niepodległa, niepokorna” z udziałem gości.

Pani Dyrektor serdecznie podziękowała rodzicom i przyjaciołom szkoły za ofiarowany sprzęt komputerowy oraz sponsorom za wsparcie finansowe przy zakupie komputerów i rzutnika multimedialnego.

Spotkanie zakończyła pogadanka dla rodziców z udziałem psychologa Tomasza Katany zatytułowana „Jak ustrzec dziecko wpływowe przed presją rówieśniczą?”. Specjalista odniósł się do zagadnienia - w jakich przypadkach i dlaczego dziecko może odczuwać presję oraz co zrobić, by zapobiegać trudnym wychowawczo sytuacjom? Pogadanka uświadomiła rodzicom, jak ważna jest wiedza nt. rozwoju młodego człowieka i wpływu rówieśników na ich zachowania, postawy.

Po spotkaniu ogólnym, w celu zasięgnięcia informacji o bieżących osiągnięciach młodzieży rodzice udali się na konsultacje z wychowawcami/ wychowawcami wspomagającymi klas I - III w salach lekcyjnych lub na indywidualne konsultacje z pedagogiem, nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

mgr Jan Najechalski