Wolontariat gimnazjalistów – dwudziesta jubileuszowa Świąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email
wtorek, 29 listopada 2016 22:40

W dniach 25 – 26.11.2016 roku wolontariusze naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Małgorzaty Żabickiej i p. Wojciecha Jeglińskiego uczestniczyli w zorganizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności 20ej Świątecznej Zbiórce Żywności.

W dniu poprzedzającym zbiórkę nasi wolontariusze zostali przeszkoleni przez pana Wojciecha Bojara, prezesa Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” (koordynator zbiórki na terenie Olecka). W sumie udało się zebrać rekordową ilość 1536 kg żywności, która w postaci świątecznych paczek trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta oraz do instytucji zajmujących się pomocą dzieciom i młodzieży. Wolontariuszami akcji byli uczniowie klas:

1c Natalia Hatalska, Ewa Łapucka, Anna Januszczyk, Wiktoria Daniłowicz, Mateusz Brodowski, Krzysztof Złotnik, Olaf Marcinkiewicz, Igor Borys, Aleksander Marchewka, Aleksandra Piotrowska, Julia Gorlo, Irmina Dębowska, Julia Molas, Dominika Dadura, Maja Brodowska, Michał Chodkiewicz, Kacper Gajda;

1d Melania Reszuta, Wiktoria Barszczewska, Amelia Witusik, Anna Miluć, Karol Chmielewski, Adam Łowczyński, Mateusz Kondracki, Michał Rytwiński, Krystian Mazur;

1e Gabriela Pokora, Jakub Juchniewicz, Angelika Oleszczuk, Wiktoria Warejko, Szymon Orchowski;

2f Gabriela Józefowicz, Dominika Domańska;

3a Angelika Rozmysłowicz;

3b Zuzanna Czycza;

Wojciech Bojar, Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, składa serdeczne podziękowania wolontariuszom i nauczycielom zaangażowanym w akcję.

mgr Wojciech Jegliński

Zmieniony: czwartek, 08 grudnia 2016 22:31