Festiwal Innowatorów PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 maja 2011 08:33

fot. A. Baranowska-Moroz, B. Kozłowska

W dniach 13-14 maja 2011r. czterech uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika ? Magdalena Rydzewska Ib, Emilia Ischizaka Ib, Paweł Makowski Ib oraz Kamil Łabanowski Ic - wzięło udział w Festiwalu Innowatorów w Augustowie, zorganizowanego w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Mały Archimedes". W Festiwalu uczestniczyli uczniowie z gimnazjów woj. lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zostaliśmy zakwaterowani w Hotelu "Warszawa", który znajduje się blisko Augustowskiego Centrum Edukacyjnego ? miejsca naszych zajęć. Tematyka zajęć była bardzo ciekawa i obejmowała zagadnienia z biologii, fizyki i chemii, np.: "Fascynujący świat stawonogów", "Czy energia jądrowa jest niebezpieczna?", "Na pograniczu fizyki i chemii", "Kolorowe reakcje chemiczne". Braliśmy czynny udział w warsztatach przeprowadzając liczne doświadczenia, które pozwoliły nam poszerzyć naszą wiedzę. Wszystkie zaproponowane uczestnikom tematy miały na celu zachęcenie młodych ludzi do jeszcze większego zainteresowania się nauką i pokazania, że można uczyć się nie tylko z książek. Zajęcia  prowadzili studenci Uniwersytetu w Białymstoku.

Na zakończenie Festiwalu Innowatorów każdy uczestnik otrzymał miły upominek. Wyjechaliśmy z Augustowa pełni miłych wrażeń, a co najważniejsze, jeszcze bardziej zachęceni do pogłębiania swoich wiadomości z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych.

Opiekę nad nami sprawowali nauczyciele p. Agnieszka Baranowska-Moroz i p. Beata Kozłowska.

Magdalena Rydzewska Ib

Zmieniony: poniedziałek, 30 maja 2011 08:48