CHAMPS OF ENGLISH PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 lutego 2017 23:28

W dniu 24 lutego 2017 roku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „CHAMPS OF ENGLISH” pod honorowym patronatem Warmińsko – Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Został on zorganizowany przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. W konkursie udział wzięło 16 uczniów z gimnazjów powiatu oleckiego.

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika reprezentowali Bartosz Biszewski kl. 3c, Jakub Milanowski kl. 2c oraz Olaf Sujata kl. 2d.

Niniejszy konkurs składał się z dwóch etapów. W ramach pierwszego uczniowie zmierzyli się z gramatyką i słowotwórstwem, ich zadaniem było również napisanie pracy. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięciu najlepszych zawodników, w tym wszyscy reprezentanci naszego gimnazjum. Na tym poziomie uczestnicy zmagali się z zadaniami związanymi ze słuchaniem oraz wiedzą o kulturze krajów anglojęzycznych, w tym testem znajomości książki „Igrzyska śmierci”.

Pierwsze miejsce w konkursie „CHAMPS OF ENGLISH”  zajął Bartosz Biszewski, drugie Olaf Sujata, zaś czwartym może poszczycić się Jakub Milanowski. Mimo dużej konkurencji uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku okazali się niepokonani.

Olaf Rafał Sujata, uczeń kl. 2d