Konkurs historyczny " Z dziejów szkoły" PDF Drukuj Email
czwartek, 26 maja 2011 18:09

fot. Archiwum szkoły

W dniu 23 maja 2010 r. w godzinach 10.50-11.35 w sali nr 107  Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku odbył się II etap konkursu ogólnoszkolnego ,,Z dziejów szkoły?. Konkurs dotyczył historii szkoły od momentu powstania pierwszego budynku przy ulicy Słowiańskiej 1(lata dwudzieste XX wieku) do czasów obecnych. Był również nawiązaniem do tradycji szkolnej na tle wydarzeń z ostatnich prawie stu lat.  W wyniku wcześniej przeprowadzonych eliminacji do finałowego etapu zakwalifikowanych zostało po dwóch uczniów z każdej I i II klasy.

W II etapie wystąpili: Karolina Masalska i Karolina Motulewicz (IA), Dominika Rybak i Natalia Luberecka (IB), Kamil Łabanowski i Wiolett Kasprzyk (IC), Ilona Kozłowska i Bartosz Grudziński (ID), Iga Dzięgielewska i Patryk Szymaszko (IE), Maciej Gojlik i Kamil Łapszys (IIA), Zuzanna Łabanowska i Agata Jasionowska (IIB), Piotr Iwanowski i Daniel Ostrowski (IIC), Jakub Mrozowski i Magdalena Michałowska (IID), Hubert Łazarski i Hubert Wróblewsk i(IIE), Jan Wojsiat i Łukasz Motulewicz(IIF).

II etap konkursu polegał na rozwiązaniu testu pisemnego złożonego z pytań otwartych. Drużyny rywalizowały w parach klasowych. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci II D Magdalena Michałowska i Jakub Mrozowski, którzy bez problemu poradzili z większością zadań. O kolejne miejsca toczyła się zacięta rywalizacja i ostatecznie II miejsce zajęły dziewczyny z II B :Zuzanna Łabanowska i Agata Jasionowska, a na III miejscu się uplasowali reprezentanci I C: Kamil Łabanowski i Wioletta Kasprzyk.

Pełne wyniki konkursu:

I . II D 22 pkt.