Finał I Powiatowego Konkursu „Sudoku lubię to!” – Daria Dwojakowska z klasy II d najlepsza w swojej kategorii PDF Drukuj Email
niedziela, 02 kwietnia 2017 23:13

10 stycznia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego odbył się finał I Powiatowego Konkursu „Sudoku lubię to!”. Uroczystość rozpoczęto od przywitania gości: starosty Kazimierza Iwanowskiego,  przedstawicieli Radia 5, a przede wszystkim uczestników oraz koordynatorów konkursu. Nie byłoby tego przedsięwzięcia, gdyby nie idea zaproponowana przez nauczycielkę matematyki I LO Elżbietę Guziejko.  Niezwykle ważna okazała się pomoc partnerów – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza – Pani Eligii Bańkowskiej, dyrektor Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika – Pani Barbary Taraszkiewicz, a także dyrektora I LO Leszka Olszewskiego. Kilka ciekawostek o samym Sudoku przedstawiła uczennica I LO Małgorzata Zduniak.

Jaki był cel konkursu?

- popularyzowanie łamigłówek liczbowych wśród dzieci i młodzieży szkolnej,

- doskonalenie umiejętności logicznego myślenia,

- propagowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Warto podkreślić, że konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach:

1.szkoły podstawowe klasy I-III

2.szkoły podstawowe klasy IV-VI

3.gimnazja

4.szkoły ponadgimnazjalne.

Konkurs cieszył się w tym roku ogromnym zainteresowaniem. W etapie szkolnym wzięło udział aż 611 uczniów z terenu powiatu – 11 szkół podstawowych, wszystkie gimnazja i 4 szkoły ponadgimnazjalne. Do etapu finałowego dostało się 97 osób.

Patronatem honorowym I Powiatowy Konkurs „Sudoku, lubię to!” objęli Burmistrz Olecka oraz Starosta Olecki. Wszyscy zaangażowani w przygotowania zostali odznaczeni medalami „Przyjaciel Sudoku”. A do tego grona dołączyli: Leszek Olszewski, Eligia Bańkowska, Barbara Taraszkiewicz, Magdalena Modzelewska, Joanna Skorupska-Gałkowska. Koordynację przedsięwzięcia pani Elżbieta Guziejko powierzyła: Barbarze Domysławskiej, Marcie Kulbackiej, Katarzynie Kalejta i Halinie Matwiejczyk.

Przyjaciół Sudoku nie zabrakło też wśród szkolnych koordynatorów konkursu. Medale powędrowały do: Marzanny Grodzickiej, Łucji Ciborowskiej, Anny Marii Monkiewicz, Małgorzaty Grzyb, Ewy Wasilewskiej-Ciwoniuk, Jerzego Koloszewskiego, Iwony Narkiewicz-Bielskiej, Anny Jarząbskiej, Anny Płazińskiej, Ewy Kamińskiej, Katarzyny Kalejta, Joanny Janickiej, Heleny Grochowskiej, Agnieszki Popczyńskiej, Beaty Kwiatkowskiej, Piotra Bruzgo, Pawła Karandzieja, Małgorzaty Essel, Barbary Domysławskiej.

W czasie oczekiwania na wyniki etapu finałowego uczestnicy i ich opiekunowie mogli obejrzeć bajkę pt. „Humba Bumba Bang!” w reżyserii Z. Stefanowskiego – nauczyciela I LO, w której zagrała młodzież tej szkoły. Niektórzy wybrali się na wycieczkę po szkolnych korytarzach. Dla jednych był to bodziec do snucia wspomnień, innym zaparło dech w piersiach. 10 stycznia nikt nie mógł czuć się przegrany. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i medal w kształcie kciuka (symbol konkursu). Elementem solidaryzującym wszystkich zmagających się z Sudoku była wspólna konsumpcja tortu z logo konkursu.

Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, wśród których były także medale.

Najwyższe miejsca zajęli:

W kategorii szkół podstawowych klasy I –III

1. Michał Bartnik (SP1 Olecko) – został on jednocześnie Mistrzem Sudoku w tej kategorii
  2. Szymon Muszyński (SP1 Olecko)
  3. Joanna Nalewajko (SP Wieliczki)

W kategorii szkół podstawowych klasy IV-VI

1. Dawid Kosiński (SP3 Olecko) – został on jednocześnie Mistrzem Sudoku w tej kategorii
  2. Szymon Adameit (SP Babki Oleckie)
  3. Gabriela Korotko (SP Judziki)

W kategorii szkół gimnazjalnych

1. Daria Dwojakowska (Gim2 Olecko) – została Mistrzynią Sudoku w tej kategorii wiekowej
  2. Izabela Krzymińska (Gim Sokółki)
  3. Agnieszka Majewska (Gim1 Siejnik)

W ostatniej kategorii szkół ponadgimnazjalnych

1. Kinga Matwiejczyk (I LO Olecko) – została Mistrzynią Sudoku w tej kategorii wiekowej
  2. Karolina Mikielska (ZSLiZ  Olecko)
  3. Mariola Milewska. (ZSLiZ  Olecko)

Gratulujemy sukcesu reprezentantce naszej szkoły, której opiekunem była p. Marta Kulbacka.

Z myślą o wygodzie i szybkim dostępie do materiałów została stworzona niezwykle profesjonalna strona internetowa konkursu, z podziałem na strefę koordynatora i bazę diagramów do ćwiczeń Sudoku. Zapraszamy do zapoznania się z pomocami zamieszczonymi na stronie.