Klasa humanistyczna na „Czwartkach z Humanistyką” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie PDF Drukuj Email
czwartek, 08 czerwca 2017 00:00

Dnia 8 czerwca 2017 roku uczniowie klasy I a, chcąc pogłębić swoje umiejętności humanistyczne, pojechali do Olsztyna i wraz z I Liceum Ogólnokształcącym uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych i praktyków wszystkich kierunków studiów oferowanych na Wydziale Humanistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Uczniowie klasy humanistycznej z uwagę i zainteresowaniem wysłuchali wszystkich wykładów, ale największą atencją cieszyły się prelekcje pt. „Zaprezentuj się, czyli co mówi o tobie twoja mowa ciała” oraz „Bohaterowie naszych czasów, czyli co nas pociąga w postaciach z ekranu”, a także „Zrobię to dla korony – słów kilka o matrymonialnych perypetiach polskich władców”.

Atrakcyjna tematyka oraz ciekawa forma przekazu przyczyniły się do poszerzenia świadomości uczniów, którzy nie tylko byli aktywnymi słuchaczami, ale mieli również możliwość wykazania się podczas warsztatów zatytułowanych „Język jako narzędzie kształtowania wizerunku”.

Z pewnością to nie ostatnia wizyta młodych humanistów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Magdalena Siwko