Jakub Dzikielewski z klasy IIe finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Pangea PDF Drukuj Email
czwartek, 25 maja 2017 21:14

3 marca 2017 roku odbył się szkolny etap Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Pangea. Konkurs ten jest dość popularny w całej Europy, ponieważ z całego kontynentu udział bierze 18 państw, w tym Polska.

Patronem merytorycznym konkursu jest Grupa Uczelni Vistula. W konkursie tym uczestniczą szkoły podstawowe (4-6), gimnazja, licea oraz technika. Na rozwiązanie 15 zadań przeznaczono 45 minut, przy czym za błędne odpowiedzi odejmowano punkty. Organizator przewidział dla uczniów gimnazjum następujące nagrody: za uzyskanie III miejsca 300zł, II miejsca 400zł, I miejsca 500zł.

Naszą szkołę reprezentowało 21 uczniów.

Koordynatorem  była pani Marzena Kamińska-Kopiczko.

Najlepszym uczestnikiem okazał się Jakub Dzikielewski – uczeń klasy 2e, którego przygotowywała pani Marta Kulbacka. Jakub otrzymał maksymalną liczbę punktów i  dostał się do finału konkursu w Warszawie, który odbył się 10 kwietnia 2017 roku.

Uczeń naszej szkoły został finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Pangea.

Joanna Klaus
Jakub Dzikielewski