FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH PDF Drukuj Email
niedziela, 18 czerwca 2017 22:50

Tegoroczny Festiwal Projektów Edukacyjnych  odbył się w dniu 14 czerwca o godzinie 11. 00  w auli naszego gimnazjum. W obecności pani dyrektor Barbary Taraszkiewicz , nauczycieli oraz kolegów klas pierwszych , uczniowie klas drugich  zaprezentowali rezultaty swoich działań projektowych.

Uczestnicząc w projektach uczniowie uczyli się różnych metod rozwiązywania problemów, odpowiedzialności, efektywnej współpracy w grupie, formułowania wniosków oraz atrakcyjnej
i skutecznej prezentacji swoich wyników. Takie umiejętności z pewnością przydadzą się w dalszej edukacji, a potem w pracy zawodowej.

Celem przeglądu projektów jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Projekt pozwala uczniowi zdobywać nową wiedzę, nowe umiejętności.  Projekt jest również doskonałą metodą pozwalającą  wprowadzać  nowe rozwiązania w nauce.

W tym  roku szkolnym młodzież uczestniczyła  w dwunastu  projektach edukacyjnych, które podejmowały różnorodną tematykę. Przedstawienie projektów edukacyjnych nie oznaczało jedynie pokazania prezentacji multimedialnych. Każda z grup projektowych  wzbogaciła swoje wystąpienie krótkim wprowadzeniem w temat projektu oraz zaprezentowaniem swoich wytworów.

Pani dyrektor doceniła zaangażowanie młodzieży i nauczycieli-opiekunów, podkreślając wysoki poziom wszystkich przedstawionych tematów.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku projekty będą jeszcze ciekawsze i poszukujące.

Gratulujemy drugoklasistom i czekamy na kolejny Festiwal w przyszłym roku!

szkolny koordynator  projektów
Bogna Anna Makola