Wizyta w teatrze, czyli spektakl „Studium w pluszowym misiu” PDF Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 00:28

Dnia 9.05.2017 r. uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku udali się na spektakl pt. „Studium w pluszowym misiu”, który został wystawiony w sali teatru AGT przez uczniów I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku. Scenariusz napisała Agata Julia Prosińska, która w ubiegłym roku zadebiutowała bardzo dobrze przyjętą sztuką „Cień”. Spektakl wyreżyserowała autorka scenariusza pospołu ze swym mentorem Zbigniewem Stefanowskim.

Sztuka opowiada o perypetiach detektywa Roberta Loweleya. Pewnego dnia mężczyzna otrzymuje nietypowe zlecenie. Bez śladu znika pluszowy miś Sir Rafał, a zrozpaczona matka zwraca się do Loweleya z prośbą o odnalezienie ukochanej maskotki córki. W tym samym czasie przez miasto przewija się fala przestępstw przypisywanych legendarnemu Kubie Przeżuwaczowi. Robert Loweley chce wyrównać osobiste porachunki z Przeżuwaczem i wszczyna przeciwko niemu własne śledztwo...

Czy zdeterminowany detektyw zatriumfuje i odnajdzie poszukiwanego zbrodniarza? Kto okaże się bezwzględnym mordercą? Jeśli chcecie odkryć tajemnicę Kuby Przeżuwacza oraz dowiedzieć się, jaki ma on związek z zagadkowym zniknięciem Sir Rafała, śledźcie afisze teatralne, a może uda się wam jeszcze obejrzeć brawurową sztukę, pełną niezwykłych zwrotów akcji, które napawają widza strachem, ale przede wszystkim gwarantują solidną dawkę śmiechu.

Złaknieni emocji i artystycznych przeżyć widzowie opuścili teatr ukontentowani. Charakteru komediowej sztuce dodało prześmiewcze nawiązanie do historii seryjnego, londyńskiego mordercy Kuby Rozpruwacza oraz postaci najsłynniejszego detektywa na świecie – Sherlocka Holmesa. Doskonała gra aktorów, ciekawa scenografia i sugestywna muzyka dopełniły całości. Mam nadzieję, że następne spektakle wystawione przez obecnych uczniów liceum, a w dużej mierze absolwentów naszego gimnazjum, będą równie kunsztowne i atrakcyjne dla młodych miłośników teatru.

Magdalena Siwko