Pamiętamy o Marszałku PDF Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 00:19

W majątku Giże Marczak odbyły się obchody 150. rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego połączone z przypadającą w przyszłym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło na nich również przedstawicieli naszej szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się od polowej mszy świętej. Koncelebra odbyła się w asyście kompanii honorowej Wojska Polskiego z jednostki w Gołdapi, pocztów sztandarowych: Związku Sybiraków w Olecku, szkół imieniem Marszałka Piłsudskiego oraz naszego gimnazjum.

Po mszy św. Odsłonięty został obelisk poświęcony obchodzonym rocznicom, a następnie zasadzono Dąb Niepodległości. Jedną z osób, którym przypadł ten zaszczyt była laureatka konkursu historycznego Daria Dwojakowska- uczennica naszej szkoły.

Imprezę uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku i Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych.

Organizatorem tej uroczystości był olecki oddział Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej.

Elżbieta Borys