III Zamkowe Manewry Wojskowe PDF Drukuj Email
sobota, 29 kwietnia 2017 10:31

III ZAMKOWE MANEWRY WOJSKOWE - OBIEKTY ZST W OLECKU

25.04.2017

(opiekun – Tomasz Borowski)

Uczniowie naszego gimnazjum zajęli IIIm. w III Zamkowych Manewrach Wojskowych - Gratulacje!

fot. T. Borowski

Dnia 25 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Technicznych odbyły się III Zamkowe Manewry Wojskowe.

Reprezentantami naszego gimnazjum byli: Mateusz Mitin i Klaudia Sadowska z klasy 3e, Bartosz Biszewski z klasy 3c i Paweł Masalski z klasy 2b. Naszym Opiekunem był pan Tomasz Borowski.

Po przybyciu na miejsce dostaliśmy pamiątkowe wisiorki wykonane przez uczniów ZST w Olecku. Otrzymaliśmy również informacje co do przebiegu całego wydarzenia. Rozpoczęły się zmagania.

Pierwsza konkurencja to bieg przez opony, następne to: udzielenie pierwszej pomocy, wyciskanie sztangi na siłowni, ochrona przeciwpożarowa, rzut granatem do celu, czołganie się pod zasiekami ze skrzynią amunicji, strzelanie do celu, zakładanie maski przeciwgazowej na czas i bieg na 1 km. Wszystkie konkurencje wymagały skupienia i precyzji. Nad całością czuwali żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, którzy w razie potrzeby służyli dobrą radą.

Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie nagród i wręczenie pamiatkowych dyplomów dla uczestników i ich opiekunów, a także, po zaciętej rywalizacji czekała na nas przepyszna grochówka.

Spędzony tam czas będziemy wspominać bardzo miło i z uśmiechem na twarzy.

Klaudia Sadowska – 3e

Zmieniony: sobota, 29 kwietnia 2017 10:53