Sukcesy nasza specjalność – konkurs „Matematyka w obiektywie” PDF Drukuj Email
niedziela, 02 kwietnia 2017 23:17

W tym roku odbyła się II edycja konkursu fotograficznego ,,Matematyka w obiektywie”, organizowanego przez Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Olecku. Celem konkursu było ukazanie w fotografii elementów matematyki w życiu codziennym, która jest wokół nas każdego dnia, choć nie zawsze ją zauważamy. Przystąpiło do niego aż 102 uczniów, w tym 17 z naszej szkoły.

Finałem konkursu było rozdanie nagród w dniu 14.03.2017 r. – ,,Święto liczby Pi”, rozpoczęte wykładem pt. ,,Zdarzenia prawdopodobnie nieprawdopodobne” dr Zbigniewa Paprzyckiego z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który jest pomysłodawcą i inicjatorem Warmińsko-Mazurskiej Strefy Matematycznej.

Nagrodę Główną zdobyła: Gabriela Olszewska z klasy III d za zdjęcie pt. „Czarna dziura”

Kategoria Gimnazja:

I miejsce:

Klaudia Domel kl. III d za zdjęcie pt. „Skrótami do nieba”

III miejsce:

Agata Kuciun kl. III d za zdjęcie pt. „Elipsa rzymskiego Colosseum”

Bartosz Biszewski kl. III c za zdjęcie pt. „Kopiuj – wklej”

Wyróżnienia:

Gabriela Jeglińska kl. III d za zdjęcie pt. „Zielona nieskończoność’’

Aleksander Marchewka kl. I c za zdjęcie pt. „Tales na drodze’’

Opiekunem nagrodzonych uczniów była pani Marta Kulbacka.

Uczennice klasy III d:

Klaudia Domel