„Tajemnice Stumilowego Lasu” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 marca 2017 00:00

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, klasa 3c wraz z wychowawcą- Małgorzatą Harasim, zaprosiła całą społeczność szkolną do kina Mazur na profilaktyczne przedstawienie w języku angielskim, pt. „Mysteries of the Hundred Acre Woods”.

Z anonimowej ankiety podsumowującej pracę na zajęciach edukacji językowej przeprowadzonej na koniec klasy drugiej wynikało, że zdecydowana większość uczniów, jako formę pracy zaliczeniowej, chciałaby napisać i wystawić autorską sztukę w języku angielskim.  W przedstawieniu udział wzięli wszyscy uczniowie klasy 3c, a reżyserem została Zuzanna Warsiewicz, która powitała widzów słowami:

„Od początku roku szkolnego ciężko pracowaliśmy nam tym przedstawieniem. Jest to sztuka wykonana przez nas od podstaw. Od napisania scenariusza, przy pomocy Pani Małgorzaty Harasim, przez samodzielne wykonanie strojów aż do występu dzisiaj przed Wami.”

Główni bohaterowie to postacie z bajek, m.in.: Czerwony Kapturek, Kubuś Puchatek, Pocahontas, Merida Waleczna i inni, którzy mieszkają w Stumilowym lesie.

Przedstawienie rozpoczyna się sceną, w której Kubuś Puchatek jest zamknięty w więzieniu, gdzie wbiegają poszukujący go przyjaciele. Wówczas światła gasną, a widz przenosi się na polanę Stumilowego Lasu pokrytą ciałami półprzytomnych mieszkańców, którzy poprzedniego wieczora zostali zaproszeni na przyjęcie organizowane przez Kubusia Puchatka. Wtem na polanę, razem z ekipą telewizyjną, wchodzi reporter – Krzyś relacjonujący poranne wiadomości. Zaskoczony tym, co zobaczył stara się ustalić, co wydarzyło się poprzedniego wieczora. Budzący się z letargu bohaterowie przypominają sobie, że podczas zabawy Kubuś częstował wszystkich ciastkami, po czym zniknął. Martwią się o niego i postanawiają go odszukać. Za nimi podąża Krzyś.

W trakcie poszukiwań Puchatka spotykają kolejne postacie, które borykają się z różnymi problemami związanymi z używkami, np. alkoholem, dopalaczami. Po długich poszukiwaniach znajdują Puchatka w więzieniu, do którego wtrącił go tajny agent- Gargamel dowodzony przez Babcię Czerwonego Kapturka usiłującą rozpracować gang handlarzy narkotyków. Okazuję się, że „mózgiem” tej szajki jest Kubuś Puchatek, który wykorzystał niczego niepodejrzewających przyjaciół i chciał przetestować na nich swoje nowe narkotyki, które dodał do ciasteczek. Dopiero w więzieniu przyznał się do winy, lecz przyjaciele są bardzo zawiedzeni jego postawą i zrywają z nim przyjaźń. Całe wydarzenie podsumowuje Krzyś, który przestrzega przed konsekwencjami zażywania używek.

W przedstawieniu udział wzięli:

Bartosz Biszewski - Krzyś

Róża Maria Stankiewicz - KubuśPuchatek

Adrianna Stachelek - Czerwony Kapturek

Natalia Gorlewska - Merida Waleczna

Wiktoria Maksimowicz - „Yolo Babcia”

Weronika Nieszczerzewska - Pocahontas

Julia Rzesiowska - Kopciuszek

Joanna Krajewska - Śpiąca Królewna

Maciej Budzyński - Książę

Anita Zuzanna Sienica - Gargamel

Mikołaj Wiśniewski - JohnnyBravo

Zuzanna Domin - Kamerzysta

Aleksandra Jaroniec - Tygrysek

Julia Kapuścińska - Prosiaczek

Julia Raczkowska - Policjantka

Karolina Baranowska – Policjantka

Agnieszka Koncewicz - Polcjantka

Maciej Borucki - Policjant

Jakub Kozłowski - Dekoracje

Wiktoria Jurczyk - Dekoracje

Bardzo nas cieszy, że spektakl został pozytywnie odebrany przez widzów. Mamy nadzieję, że poza profilaktycznym przesłaniem, zmotywował także wszystkich do nauki i wykorzystywania wiedzy z języka angielskiego. Jesteśmy z siebie dumni, że przełamaliśmy barierę językową i niemałą tremę przed występem dla tak dużej publiczności. Dobrze się przy tym bawiliśmy.

Zmieniony: niedziela, 02 kwietnia 2017 23:05