„Żyć pasją”, czyli uczniowie klasy humanistycznej na wystawie malarskiej PDF Drukuj Email
środa, 15 marca 2017 00:06

Dnia 13 marca 2017 roku uczniowie klasy I a udali się do Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Olecku na wystawę malarską pt. „Żyć pasją”. Autorkami wystawianych prac są Teresa Kudrawiec i Jadwiga Wiśniewska, emerytowane nauczycielki, dla których sztuka stała się ulubionym hobby.

„Robić to, co się lubi – chyba najważniejsza rzecz w życiu” – tymi słowy artystki podkreślają swoje zamiłowanie do malarstwa, które stało się dla nich wyjątkową pasją. Ich obrazy ukazują urodę rzeczy zwykłych, podkreślają piękno codzienności. Inspiracją prac jest przede wszystkim zróżnicowany i tajemniczy świat przyrody. Autorki malują pejzaże i martwą naturę, kompozycje kwiatowe oraz portrety.

Ekspozycja wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży, która z zaciekawieniem przyglądała się płótnom: – Moją uwagę przykuły nasycone kolorem, symboliczne obrazy inspirowane twórczością Gustava Klimta – podkreśla Joanna Jankowska.

Umiejętność poszukiwania przez Teresę Kudrawiec i Jadwigę Wiśniewską własnej drogi twórczej oraz dążenie artystek do samorealizacji zainspirowało uczniów do przeprowadzenia wywiadu z autorkami obrazów. Rozmowę, do której przygotowania trwają, będzie można przeczytać w powystawowej, pamiątkowej broszurze wydanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Olecku oraz w gazetce szkolnej „Byle do Dzwonka”.

Magdalena Siwko