Uchwała nr XVIII 10 11 - aneks monitoring PDF Drukuj Email
czwartek, 12 maja 2011 10:16

Aneks nr 1

do Programu Wychowawczego Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

o nazwie ?Per aspera ad astra?

Szczegółowe zasady wykorzystania zapisów z monitoringu wizyjnego, którym objęty jest budynek i teren Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

1.      Funkcjonujący w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku system monitoringu wizyjnego CCTV ma na celu zapewnienie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki młodzieży gimnazjalnej oraz wzmocnienie działań profilaktycznych realizowanych przez szkołę, poprzez:

a)   rozbudzanie u uczniów świadomości właściwego i kulturalnego zachowania oraz samodyscypliny,

b)   zapobieganie patologiom społecznym,

c)   identyfikowanie rodzajów i form możliwych do wykrycia przez monitoring wizyjny zagrożeń (kradzieże, dewastacje mienia szkoły, zastraszanie, przejawy agresji fizycznej wśród uczniów, zagrożenia związane z używkami),

d)   ustalanie przyczyn i skuteczne reagowanie na występujące na terenie szkoły zdarzenia,

e)   ograniczenie dostępu do szkoły osób nieuprawnionych.

2.      Nadzór kamer CCTV ma ponadto na celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i pozostałym osobom przebywającym na terenie szkoły.

3.      Rejestracja prowadzona jest za pomocą obrazu statycznego o stałym polu obserwacji przez całą dobę.

4.      Zapisy utrwalone przez system monitoringu wizyjnego mogą być udostępnione nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, rodzicom/opiekunom prawnym uczniów lub innym osobom i organom upoważnionym.

5.      Nagrania z monitoringu wizyjnego mogą być udostępnione niezwłocznie po zdarzeniu, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia zdarzenia.

6.      W sytuacjach szczególnych, wymagających ustalenia przebiegu zdarzeń, obraz z monitoringu wizyjnego może zostać utrwalony na elektronicznym nośniku danych i zabezpieczony na czas niezbędny do zakończenia sprawy lub wykrycia sprawców czynów zagrażających bezpieczeństwu osób przebywających na terenie gimnazjum oraz sprawców dewastacji mienia szkolnego.

Anna Dorota Siemiatycka - dyrektor

Zmieniony: wtorek, 07 czerwca 2011 00:11