FERIE NA SPORTOWO I REKREACYJNIE PDF Drukuj Email
niedziela, 29 stycznia 2017 22:44

Z górki na pazurki, czyli ferie na sportowo i rekreacyjnie w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

W dniu 25 stycznia 2017r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pana wicedyrektora Jana Najechalskiego i Macieja Mularczyka uczestniczyli w wycieczce do ośrodka WOSiR Szelment.

Zaraz po przybyciu na miejsce, czekała nas nie lada niespodzianka. Mieliśmy okazję poznać osobiście legendę polskich skoków narciarskich - Wojciecha Fortunę. Podczas spotkania opowiedział nam o przebiegu swojej kariery. Pokazał nam mnóstwo eksponatów związanych ze sportami zimowymi, między innymi narty Adama Małysza, kombinezon Kamila Stocha, koszulkę z numerem startowym Justyny Kowalczyk i wiele innych.

Następnie udaliśmy się na stok, gdzie doskonaliliśmy swoje umiejętności jazdy na nartach i desce snowboardowej. Piękna, słoneczna pogoda i świetnie przygotowane stoki sprawiły, że nim się obejrzeliśmy, trzeba było wracać do domu. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni udaliśmy się w drogę powrotną do Olecka. Zachęcamy wszystkich pasjonatów sportów narciarskich do korzystania z zimowych uroków i atrakcji.

Maciej Mularczyk