22 grudnia 2016 roku - „Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń” PDF Drukuj Email

Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest dla każdego z nas czasem szczególnym, spełnieniem osobistych oczekiwań, jest wyjątkowym czasem do dzielenia się nadzieją i radością ze wszystkimi ludźmi.

W Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku od początku grudnia wprowadza się przedświąteczny nastrój poprzez: udział w akcji lokalnej „Iskierki Dobra” połączone z organizacją loterii fantowej ''Iskierki dobra dla Adriana”, wolontariat uczniów i nauczycieli przy Świątecznych Zbiórkach Żywności, udział klas w szkolnym konkursie na kartkę, stroik i wystrój świąteczny sali lekcyjnej, tworzenie świątecznego wystroju wewnątrz i na zewnątrz szkoły, organizacja programu na jasełka.  Działania powyższe nawiązują do kultywowania polskich i chrześcijańskich tradycji, tak ważnych dla polskiego narodu.

22 grudnia 2016 roku organizujemy „Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń” według poniższego harmonogramu:

8.00 – 10.35 Realizacja czterech kolejnych lekcji według następującego planu:

9.00 – 10.00 Rozstrzygnięcie konkursu „Tradycyjna i zdrowa potrawa świąteczna” -  prezentacja tradycyjnych potraw przygotowanych przez klasowe zespoły uczniowskie (w stołówce szkolnej).

11.00 – 12.15  Wspólne przeżywanie i  świętowanie społeczności szkolnej  i zaproszonych gości podczas spotkania bożonarodzeniowego w sali gimnastycznej według programu:

• Taniec integracyjny,wniesienie Betlejemskiego Światła Pokoju,
  • Występ uczniów w Jasełkach „Maleńka Miłość”. Postacie z poszczególnych bajek przychodzą oddać hołd Jezusowi,
  • Podsumowanie i wręczenie nagród za udział w konkursach: Konkurs indywidualny na Najładniejszą Kartkę Świąteczną”, „Konkurs grupowy na Najładniejszy Stroik Świąteczny”

„Konkurs klasowy na Najciekawszy Świąteczny Wystrój Sali Lekcyjnej”, „Tradycyjna i zdrowa potrawa świąteczna - konkurs klasowy”,

• Złożenie życzeń przez dyrektora szkoły i gości, przełamanie się opłatkiem,
  • Zaprezentowanie kolędy w wersji instrumentalnej przez szkolny zespół muzyczny,
  • Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek w wykonaniu uczestników akademii - karaoke.

12.20 – 13.55 „Dzielimy się radością wzajemnego obdarowywania” - spotkania wigilijne z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi w salach lekcyjnych (realizacja założeń planów wychowawczych).

Serdecznie zapraszamy rodziców, emerytowanych pracowników, absolwentów i przyjaciół szkoły do wspólnego świętowania w Dniu Bożonarodzeniowych Życzeń

UWAGA:

• Zajęcia dla uczniów nie uczęszczających na religię rzymskokatolicką zostaną przeprowadzone w czytelni biblioteki szkolnej (od godziny 11.00)
  • Drodzy uczniowie świąteczny nastrój „Dnia Bożonarodzeniowych Życzeń” podkreślamy uroczystym galowym strojem

Dyrektor - Barbara Taraszkiewicz