„Kolor w czerwieni, kolor w bieli…” PDF Drukuj Email
niedziela, 27 listopada 2016 22:06

W sobotę 19 listopada 2016r.  w Gimnazjum nr 4 Ełku odbył się VIII Międzygimnazjalny Konkurs Recytatorski „Kolor w czerwieni, kolor w bieli…”. Skierowany był do uczniów  z terenu Ełku i okolic.  Główny jego cel dotyczył pielęgnowania uczuć patriotycznych młodych ludzi, budzenia szacunku dla historii oraz uczczenia 20. rocznicy otrzymania Nagrody Nobla przez Wisławę Szymborską.

Uczestnicy mieli przygotować po dwa utwory: wiersz patriotyczny oraz wybrany liryk Wisławy Szymborskiej. Naszą szkołę reprezentowały Weronika Nieszczerzewska z klasy 3C ( „Pytania zadawane sobie” Wisława Szymborska, „Moja piosnka ( II )” Cyprian Norwid ) oraz Urszula Kamińska z klasy 3D ( „Rozmowa z kamieniem” Wisława Szymborska, „Grób Agamemnona” Juliusz Słowacki ), która była bezkonkurencyjna i zajęła I miejsce. Uczennice przygotowała p. Renata Kołdys. Wszystkie osoby  zaprezentowały wysoki poziom i zachwyciły komisję swoimi występami oraz doborem utworów.

Udział w konkursach recytatorskich przynosi uczestnikom zawsze wiele satysfakcji, daje możliwość obycia ze sceną i publicznością oraz obcowania z arcydziełami poezji. Jest to również szansa na spotkanie z innymi młodymi ludźmi, którzy mają podobną pasję. Warto więc pomyśleć nad udziałem w tego rodzaju wydarzeniach.

Urszula Kamińska – uczennica klasy IIId