„Zielona Noc” i wieczorek poetycki „Bez tej miłości nie można żyć” PDF Drukuj Email
środa, 16 listopada 2016 23:49

Wieczór  4 listopada 2016r. był dla  klasy IIIa i klasy IIIe wyjątkowy. Przybyliśmy wówczas  do szkoły, aby pod opieką  wychowawców i rodziców spędzić pierwszą i niezapomnianą noc w szkole. Celem naszego spotkania było kształtowanie właściwych postaw poprzez uczenie się odpowiedzialności, wzajemnego szacunku, pomocy, samodzielności oraz pielęgnowanie tradycji, pamięci i poczucia przynależności narodowej, a także integracja młodzieży. Wychowawczynie  przygotowały ciekawy  program zajęć, dzięki  czemu nikt się nie nudził.

Po przybyciu na miejsce nie było chwili na zastanowienie. Najpierw rozpakowaliśmy rzeczy i  zjedliśmy słodki poczęstunek , a następnie rozpoczęliśmy przygotowania do wspólnego wieczorku poetyckiego „Bez tej miłości nie można żyć”. Listopad to czas dla nas szczególny, to miesiąc Pamięci Narodowej, który obchodzony jest nie tylko w Polsce, ale także i przez Polonię na całym świecie. Jest to miesiąc skupienia i zadumy, gdy odwiedzamy groby naszych bliskich na cmentarzach, a jednocześnie  miesiąc radości, bo właśnie w te pochmurne listopadowe dni, w 1918 roku odrodziła się Rzeczpospolita Polska. Pamiętając dziś o Twórcach Niepodległości, pamiętamy również i o tym, jak długa i ciężka była droga do wolności. Pięknie recytowana poezja przeniosła nas myślami do tych dni. Był to czas wartościowy, który  obudził w nas patriotyczny zachwyt odwagą i poświęceniem żyjących w tamtym okresie Polaków. Po tych chwilach powagi, zadumy i refleksji przebraliśmy się w stroje sportowe i udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie pod bacznym okiem naszych opiekunów  graliśmy w popularnego „zbijaka” oraz piłkę nożną i koszykówkę. Zmęczeni wróciliśmy do klas, by odpocząć i zjeść „kolację”. Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa, podczas której zorganizowaliśmy  konkurs karaoke, graliśmy we „Flirt”, tańczyliśmy, rozmawialiśmy i obejrzeliśmy film. Każdy znalazł coś dla siebie.
Po wieczorze pełnym wrażeń nawet nie zauważyliśmy, kiedy zgasły światła i zmęczeni nadmiarem wrażeń zasnęliśmy.
Następnego dnia rano posprzątaliśmy sale, podziękowaliśmy opiekunom, którzy z nami byli i udaliśmy się do domów.
Jesteśmy bardzo zadowoleni ze spędzonego czasu w szkole. Była to okazja do wspólnego świętowania, integracji klasy i przeżycia niezapomnianych momentów.

Ola Kaszkiel IIIa