Święto Niepodległości na sportowo PDF Drukuj Email
środa, 16 listopada 2016 23:41

Społeczność Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku uczciła Święto Niepodległości na sportowo. Piątego listopada 2016r. na zalesionych terenach naszej gminy po raz kolejny zorganizowano bieg z okazji Święta Niepodległości.

Zapowiedzi pogodowe odstraszyły grupę sportowców, jednak las powitał uczestników słoneczną aurą. Wśród ponad setki startujących     w biegu głównym, znaleźli się reprezentanci naszego gimnazjum, zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Uczniowie, którzy nie wystraszyli się pogody ani dystansów (3,7 km i 7 km) to Patrycja Motulewicz - 2 A, Wojciech Tomczyk 2 D, Michał Złotnik 3 A. W ten sportowy sposób oddali hołd Naszej Niepodległej Ojczyźnie. Po zmaganiach na trasie crossu, wszyscy mogli zjeść ciepły posiłek i przy ognisku pośpiewać polskie pieśni patriotyczne.

Do zobaczenia za rok.
B. Kozłowska