Sprzątanie cmentarza „Kwatery Dziecięcej” PDF Drukuj Email
wtorek, 08 listopada 2016 23:15

Tradycyjnie przed dniem Wszystkich Świętych porządkuje się groby. W tym roku uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku wzięli udział w sprzątaniu dziecięcych grobów na cmentarzu Komunalnym  przy ulicy Gołdapskiej. Akcja miała miejsce w ostatnich dniach października.

Prace młodzieży nadzorował katecheta  Michał Janiszewski. Do prac zgłosili się uczniowie klasy Ib, IIIc, oraz IIId. Wiele grobów już zupełnie zaniedbanych i zapomnianych, udało się nam uporządkować oraz zapalić na nich znicz. W tym miejscu chcemy podziękować państwu Sosnowskim, właścicielom firmy „Znicz”, którzy podarowali znicze na ten szczególny cel. Zapaliliśmy znicze także na grobach naszych zmarłych nauczycieli i chcemy, aby młodzież o nich pamiętała. Młodzież  naszej szkoły drugi rok opiekuje się grobem rodziny Bublejów (zesłanych na Syberię) przy Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku.

Być może oprócz nas nikt już o nich nie pamięta. Warto w tych listopadowych dniach pamiętać o słowach ks. Jana Twardowskiego: „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”. Warto chwilę zastanowić się nad przemijaniem i poświęcić trochę pracy, aby ocalić pamięć o kimś, kto odszedł dawno temu.

Piotr Zubrycki - III d