Szanujmy przyrodę, czyli spotkanie z miłośnikiem natury Konradem Buszą PDF Drukuj Email
piątek, 21 października 2016 13:43

W czwartek, 20 października, w ramach współpracy naszej szkoły z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, odbyło się spotkanie z Konradem Buszą – studentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, ale również blogerem, autorem bloga „Bushcraft – człowiek z buszu”.

Podróżnik podzielił się z młodzieżą swoją największą pasją – miłością do przyrody. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się jak ważna jest natura i jak umiejętnie czerpać z niej jak najwięcej wiedzy bez negatywnego oddziaływania na świat roślin i zwierząt. Doświadczony globtroter przybliżył również słuchaczom pojęcie surwiwalu i dał wskazówki jak poradzić sobie w sytuacjach stresowych i niebezpiecznych.

Kończąc spotkanie, Pan Konrad Busza zaapelował do zgromadzonych, by byli odpowiedzialni wobec przyrody i zawsze postępowali zgodnie z filozofią „leave no trace”, która mówi, by penetrując świat natury nie pozostawiać po sobie śladów:

„Kiedy chcemy zaznać wolności udajemy się na łono natury. Pamiętajmy, że obcowanie z przyrodą to ogromny zaszczyt. Jesteśmy gośćmi w lesie i powinniśmy zachowywać się kulturalnie”.

Magdalena Siwko

Zmieniony: poniedziałek, 24 października 2016 21:52