14 października - tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 17 października 2016 23:36

Dzień Edukacji Narodowej przebiegał w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku pod hasłem „Nauczyciel to brzmi dumnie”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wszyscy pracownicy szkoły, a przede wszystkim gimnazjaliści, dzięki którym tegoroczne hasło nie jest tylko martwym sloganem.

„Uczenie jest niekończącą się podróżą. Uczyć to znaczy mieć wpływ na życie wielu i pomagać w wyciąganiu wniosków z życiowych lekcji. Nauczyć - znaczy wnieść odmianę w życie wszystkich, z którymi się człowiek styka. … Gdy mówimy nasza szkoła, nie mamy na myśli budynku, ale żywy organizm złożony z ludzi: nauczycieli, pracowników obsługi i administracji, uczniów i rodziców” -  tymi słowami uczniowie rozpoczęli akademię i podziękowania wszystkim tym, którzy niestrudzenie walczą o to, by uczniowie próbowali, odkrywali, marzyli i działali.

Pani dyrektor Barbara Taraszkiewicz podziękowała nauczycielom za pracę każdego dnia, za życzliwość, serdeczność, twórczość, kreatywność oraz serce i wysiłek wkładany w nauczanie i wychowanie młodzieży Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, które przekładają się na sukcesy edukacyjne i osiągnięcia uczniów w wielu dziedzinach.

Pracownikom szkoły, administracji i obsługi w imieniu uczniów, rodziców i nauczycieli pani dyrektor podziękowała za ład i porządek panujący w szkole oraz ciepły klimat zrozumienia i życzliwości sprawiający, że czujemy się w niej bezpiecznie i komfortowo.

Życzenia zgromadzonym przekazali także (listownie lub osobiście): Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty - Krzysztof Marek Nowacki, poseł Jerzy Antoni Gosiewski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olecku – Karol Sobczak, przedstawiciel Rady Rodziców – Tomasz Domel oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Adrianna Stachelek.

Odzwierciedleniem hasła naszej uroczystości są wymierne efekty naszych uczniów, w tym absolwentów, docenione przez Burmistrza Olecka. Stypendia z jego rąk na uroczystej gali w dniu 12.10.2016r otrzymali: za osiągnięcia w dziedzinie nauki - Agata Bielenica, za osiągnięcia artystyczne w tańcu towarzyskim – Bartosz Zimnicki, za osiągnięcia w dziedzinie sportu – Bartosz Biszewski, Michał Rutkowski, Julia Łapucka, Aleksandra Kaszkiel, Paweł Masalski, Wiktoria Płazińska i Piotr Modzelewski. Stypendia otrzymali również: Piotr Kaszuba, Dawid Mitin, Ewa Łapucka i Natalia Hatalska, uczniowie którzy naukę w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja  Kopernika w Olecku rozpoczęli w tym roku szkolnym.

Tradycyjnie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznawane są nauczycielom nagrody. Za wymierne efekty pracy Nagrodę Burmistrza otrzymała pani Marta Katarzyna Kulbacka. Medal „Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego", przyznany przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie otrzymała pani Beata Kozłowska.

Nagrodę Dyrektora za, m. in. opracowywanie i wdrażanie autorskich programów edukacyjnych, rozwijanie uzdolnień uczniów zakończonych sukcesami w konkursach przedmiotowych i na egzaminie gimnazjalnym oraz za rozwijanie zainteresowań i talentów sportowych uczniów otrzymało 11 nauczycieli.

Za zajęcie przez nasze gimnazjum III miejsca w rozgrywkach sportowych w klasyfikacji gimnazjów miast i gmin województwa warmińsko-mazurskiego za rok szk. 2015/2016 Pani dyrektor wręczyła puchar nauczycielom wychowania fizycznego Beacie Kozłowskiej, Tomaszowi Borowskiemu Maciejowi Mularczykowi i Alinie Kalinowskiej. Pogratulowała nauczycielom i uczniom za wspólny wkład w osiągnięty sukces sportowy.

Wśród nagrodzonych znaleźli się również pracownicy administracji i obsługi.

Uczniowie, dziękując nauczycielom za pomoc i życzliwość uhonorowali ich tytułami m. in.:

Mistrz Uśmiechu, Stróż Porządku, Kosiarz Umysłu, Mistrz Exela, Złoty Wykładowca, Mistrz Humoru, Bratnia Dusza czy Złote Serce.

Podziękowaniem za wszystkie dni spędzone w szkole w atmosferze wzajemnej sympatii i szacunku był przygotowany przez uczniów klasy IIc kabaret pt. „Dyktando”, realizowany pod kierunkiem p. Małgorzaty Harasim i Diany Zawistowskiej oraz wsparciu p. Renaty Lau i Bogumiły Bajbak w ramach projektu edukacyjnego.

mgr Małgorzata Żabicka

Zmieniony: środa, 02 listopada 2016 14:22