VII Zamkowe Biegi Klio w Zespole Szkół Technicznych w Olecku PDF Drukuj Email
niedziela, 09 października 2016 21:54

W dniu 29 września 2016r. czteroosobowa drużyna z naszego gimnazjum w składzie: Bianka Dąbek, Maria Głębocka, Jan Jeleniewicz i Filip Kosiński z klasy 3d wzięła udział w VII Zamkowych Biegach Klio zorganizowanych w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego Warmii i Mazur. Fantastyczną imprezę zorganizował Zespół Szkół Technicznych w Olecku. W sumie wystartowało 9 drużyn, w tym jedna z zaprzyjaźnionego rosyjskiego Gusiewa.

Pierwsza część zmagań nawiązywała do zasad gry terenowej i zadaniem startujących było odnalezienie na podstawie otrzymanej mapki wyznaczonych w mieście 9 punktów oraz  wykonanie określonych tam zadań na czas, których zakres i tematyka była zróżnicowana. Niektóre konkurencje dotyczyły konkretnej wiedzy o wybitnych postaciach i dziejach naszego regionu, inne wymagały umiejętności praktycznych, spostrzegawczości, bystrości umysłu, logicznego myślenia, a jeszcze inne pomysłowości i sprawności fizycznej. Naszym uczniom najbardziej podobały się i wzbudziły najwięcej entuzjazmu: jazda rowerem po torze w Skate Parku, wyprawa łódką po jeziorze Olecko Wielkie, szukanie schowanego przedmiotu na obiektach MOSiR-u za pomocą GPS, wykonanie piramidy z osób na plaży, a w czytaniu na czas najlepsza okazała się nasza uczennica Maria Głębocka. Po wykonaniu zadań uczestnicy wrócili do szkoły, tam otrzymali posiłek regeneracyjny i po krótkiej przerwie przystąpili do quizu między innymi ze znajomości historii, obiektów sakralnych, pieśni patriotycznych, postaci z bajek. W ogólnej punktacji nasi zawodnicy zajęli 5 miejsce, ale w quizie spisali się znakomicie i zdobyli dużo cennych punktów. W nagrodę uczniowie otrzymali książki, a opiekunowie ekologiczne torebki. Do zmagań w Zamkowych Biegach Klio przygotowali uczniów pani Alina Kalinowska i pan Tomasz Borowski.

Autor: Alina Kalinowska

Zmieniony: niedziela, 09 października 2016 22:14