Narodowe Czytanie "Quo Vadis" PDF Drukuj Email
niedziela, 25 września 2016 21:42

Dnia 3 września 2016r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Olecku przy wsparciu Powiatowego Centrum Wspierania Edukacji - Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej, odbyła się piąta edycja Akcji Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W akcji wspólnego czytania uczestniczyły m. in. : szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie.

W obecnym roku również wpisaliśmy się w to ważne ogólnopolskie wydarzenie i czytaliśmy „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Maria Magdalena Pieczur (uczennica klasy I b), Maciej Kosiński, Piotr Modzelewski i Olaf Sujata (uczniowie klasy II d).

W przerwie  można było obejrzeć wystawę dotyczącą twórczości Sienkiewicza, przyglądać się  pracy znanych rysowników Waldemara  Rukścia i Marka Pacyńskiego.

Po pierwszej części, odbył się konkurs ze znajomości treści „Quo Vadis”. Uczennica klasy I b znała każdą odpowiedź, ale dała szansę zdobycia nagród wszystkim uczestnikom, dzięki czemu Maciej i Olaf również wrócili do domu z książką autorstwa Henryka Sienkiewicza.

Była to atrakcyjna i nietypowa forma spotkania i czytania literatury narodowej.

mgr Anna Kaczor