Spotkanie z Policjantem. PDF Drukuj Email
wtorek, 06 września 2016 00:00

Dnia 5 września 2016 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecko odbyło się spotkanie z policjantem. Komisarz Konrad Kordalewski przeprowadził z uczniami pogadankę na temat CYBERPRZEMOCY.

Podczas wykładu mogliśmy się dowiedzieć jak bardzo poważny jest to problem, oraz jakie niebezpieczeństwa kryją się za nieumiejętnym korzystaniem z Internetu i różnych portali społecznościowych.

Najważniejsze poruszane przez kom. Konrada Kordalewskiego aspekty to: cyberbullying, flaming (prześladowanie), kradzież tożsamości, upublicznianie tajemnic, śledzenie, poniżanie, wykluczenie, agresja techniczna. Ponadto uczniowie dowiedzieli się więcej na temat agresji nie tylko fizycznej ale przede wszystkim słownej. Komisarz przedstawił również możliwości jakie dają nam edytory graficzne i video, służące do obróbki zdjęć i filmów.

Na koniec spotkania uczniowie dowiedzieli się gdzie można szukać pomocy w przypadku gdy stanął się ofiarami cyberprzemocy.