Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 PDF Drukuj Email
sobota, 03 września 2016 20:22

„Praca wytrwała zwycięża wszystko” te słowa Wergiliusza warto przywołać w dniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, który dla jednych jest początkiem, dla innych kontynuacją kolejnego etapu naszego życia – etapu dojrzewania i rozwijania się. Wakacje już za nami, ale cieszymy się ze spotkania z przyjaciółmi oraz całą społecznością szkolną. Z pewnością wielu uczniom towarzyszą obawy przed podjęciem wysiłku w nowym roku szkolnym, ale mam nadzieję, że nie brakuje wam również woli i motywacji do zdobywania wiedzy, dobrych ocen, kształtowania własnej osobowości i rozwijania drzemiących w was umiejętności i pasji.

Początek września to również pamięć o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych trudnych latach i o bohaterach tamtych czasów, ale jednocześnie miejmy świadomość, że żyjemy w wolnej Polsce, za której oblicze i rozwój wspólnie jesteśmy odpowiedzialni. Mądrze zatem wykorzystujmy nasz potencjał, szanujmy różnorodność i kształćmy się, by dbać o przyszłość naszą i przyszłych pokoleń.

Społeczność Gimnazjum nr 2, a także przybyli na inaugurację roku szkolnego goście i rodzice zostali serdecznie powitani przez Panią Dyrektor Barbarę Taraszkiewicz, która podkreśliła, że początek roku szkolnego to czas podejmowania nowych wyzwań i postanowień, czas, który uczniowie powinni efektywnie wykorzystać:

„Szkoła to nie tylko lekcje, to odkrywanie uzdolnień i zainteresowań młodzieży, to różne formy działań, dzięki którym uczniowie mogą uczyć się współpracy, zaangażowania, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych ludzi. W każdym uczniu drzemie bowiem jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje. Chcemy te pasje rozbudzać i rozwijać. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku potrafi nauczyć i wychowywać, odpowiednio motywować uczniów, rozwijać ich talenty – to prawdziwa szkoła z pasją”.

Kolejny rok przed nami, pobudzajmy zatem twórczego ducha naszej szkoły, by z zapałem osiągać kolejne satysfakcjonujące sukcesy i realizować założenia edukacji przyszłości.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

Magdalena Siwko

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

Magdalena Siwko