FESTIWAL PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH PDF Drukuj Email
piątek, 17 czerwca 2016 12:46

Szkolny Festiwal Projektów Edukacyjnych w naszej szkole ma już wieloletnią tradycję. Dnia 16 czerwca 2016r. po raz szósty uczniowie klas pierwszych i drugich wraz z opiekunami projektów spotkali się, by zaprezentować efekty wspólnej pracy. Tegoroczne projekty edukacyjne zostały przedstawione w formie prezentacji multimedialnej.

Celem festiwalu jest zainteresowanie młodych ludzi do udziału w różnorodnych formach projektów. Projekty edukacyjne, to metoda nauczania, która kształtuje wiele umiejętności oraz łączy wiedzę z różnych przedmiotów, kształtuje umiejętności kluczowe uczniów. Jego istotą jest samodzielna praca uczniów służąca realizacji określonego zadania. Projekt edukacyjny ma charakter zespołowy, mający na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod.

Tegoroczne projekty edukacyjne wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów gimnazjum, skłoniły do refleksji, zaciekawiły, a niektóre rozbawiły. Zapraszamy za rok.

Bogna Makola