Finał Wojewódzki SZS w piłce nożnej PDF Drukuj Email

FINAŁ MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA SZS W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

- OBIEKTY MOSiR w OLECKU

10.06.2016

(opiekun – Adam Wyszyński)

Drużyna chłopców zajęła IVm.

W zawodach uczestniczyły 4 zespoły: Gimnazjum nr 4 w Olsztynie, Gimnazjum nr 2 w Iławie, Gimnazjum nr 2 w Ełku i Gospodarz Turnieju Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku. System rozgrywek "każdy z każdym", czas gry
2 x 12min.

Zawody uroczyście otworzyła pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz oraz Przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie pan Wacław Wasiela
Po uroczystym otwarciu zawodów rozpoczęły się zmagania sportowe na dwóch boiskach. Nasza drużyna rozpoczęła turniej meczem z Gimnazjum nr 4 w Olsztynie, nastepnie zagraliśmy z Gimnazjum nr 2 w Iławie i ostatni pojedynek o 3 miejsce z Gimnazjum nr 2 w Ełku. Niestety zabrakło przysłowiowego szczęścia sportowego i nieznacznie ulegliśmy drużynie z Ełku, ostatecznie zajmując IVm. w województwie, co jest dużym osiągnieciem.
Jak zawody sportowe to i kibice z naszej szkoły, którzy pomimo deszczu do końca dzielnie wspierali sportowców swoim dopingiem. Były trąbki, pompony, hasła, okrzyki, które motywowały zawodników do dobrej gry.
Po rozegraniu 6 spotkań przyszedł czas na uroczyste zakończenie zawodów. Pani Dyrektor wraz z p. Wacławem Wasiela podziękowali zawodnikom turnieju za sportową walkę w duchu fair-play i wręczyli okolicznościowe medale, dyplomy i puchary.
Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy imprezy udali się do naszj stołówki na obiad.

Tomasz Borowski

fot. T. Borowski

Tabela końcowa:

1. Gim. 4 w Olsztynie - awans do finału krajowego

2. Gim. 2 w Iławie

3. Gim. nr 2 w Ełku

4. Gim. 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

Skład drużyny:

Michał Złotnik 3a, Jakub Jasiński 3a, Piotr Wiktorzak 3a, Dominik Sobczak 2d, Tedeusz Szarnecki 2d, Marcin Godlewski 3a, Bartłomiej Podgórski 2f, Marek Konopko 3a, Szymon Jurewicz 3a, Marcin Iwanowski 3a.

Zmieniony: wtorek, 14 czerwca 2016 09:09