Uroczyste podsumowanie XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2016 PDF Drukuj Email
czwartek, 09 czerwca 2016 18:06

Dnia 25 maja 2016 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” odbyło się podsumowanie XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny 2016 zorganizowane przez Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

Wyniki tegorocznej edycji konkursu przedstawiła pani Marzena Konewko – koordynator Regionalnego Komitetu Organizacyjnego Kangura Matematycznego. W powiecie oleckim w zmaganiach matematycznych wzięło udział 486 uczniów z 20 szkół. Najlepsi w rejonie to: Maksymilian Hanc (Szkoła Podstawowa nr 3), Agnieszka Świerzbin (Gimnazjum nr 2) oraz Magdalena Drobiszewska (I Liceum Ogólnokształcące). Gratulacje należą się również wyróżnionemu Michałowi Złotnikowi – kolejnemu przedstawicielowi Gimnazjum nr 2, który zajął drugie miejsce w rejonie. Niezwykle cieszymy się również z wyróżnień, jakie zdobyli:

Jakub Dzikielewski 1 e

Daria Dwojakowska 1d

Antonii Karsztun 1 e

Olaf Sujata 1 d

Urszula Kamińska 2 d

Zuzanna Warsiewicz 2 c

Agata Bielenica 3 d

Jakub Reut 3 d

Imponujące sukcesy uczniów są dowodem na to, że motywacja i ciężka praca pomagają w dążeniu do celu. Miłosników matematyki i entuzjastów Kangura Matematycznego – jak zaznaczyła pani Marzena Konewko – z roku na rok przybywa, co jest ogromnym powodem do satysfakcji, ponieważ matematyka jest narzędziem, które uczy umysł logicznego myślenia i ułatwia rozumowanie. Nasza nowoczesna cywilizacja swoje istnienie zawdzięcza podstawowym pojęciom matematycznym i dedukcyjnemu, naukowemu sposobowi myślenia. Matematyka to sztuka wnioskowania, uogólniania i kreowania abstrakcyjnych światów w ludzkich umysłach. Bez jej osiągnięć nie byłoby rozwoju myśli technicznej, nauk przyrodniczych, ekonomicznych, filozofii czy nawet sztuki. Pospołu z innymi dziedzinami wiedzy czyni z nas wyjątkowe istoty – istoty rozumne.

Nasza szkoła zadbała nie tylko o prawidłowy przebieg uroczystości, ale również wyjątkową oprawę konferansjerską, estetyczną i artystyczną wydarzenia. Galę uświetniły gromko oklaskiwane występy uczennic Gimnazjum nr 2 w Olecku. O tym, że warto oddawać się najśmielszym pasjom, żyć ciekawie, realizować marzenia i spełniać się zaśpiewały Weronika Mogilska („Wszystko się może zdarzyć”), Urszula Kamińska  („O niebo lepiej”) i Wiktoria Płazińska („Tam, gdzie nie ma już dróg”). Publiczność miała okazję usłyszeć również interpretację wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi” w wykonaniu Róży Stankiewicz i Zuzanny Warsiewicz.

Magdalena Nyga

Zmieniony: wtorek, 14 czerwca 2016 22:30