Zieleń miejska wokół nas – rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego PDF Drukuj Email
niedziela, 05 czerwca 2016 23:41

2 czerwca 2016 r. został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Fotograficzny pt. „Zieleń miejska wokół nas”. Konkurs został przeprowadzony w ramach realizacji projektu z zakresu działalności ekologicznej „Zielona architektura szkolnego krajobrazu” we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Komisja konkursowa pracowała w następującym składzie: dyrektor gimnazjum pani Barbara Taraszkiewicz, inspektor ds. zieleni miejskiej Urzędu Miasta w Olecku pani Marta Witkowska, nauczyciel biologii pani Elżbieta Orlik-Gogacz, nauczyciel informatyki pani Eligia Tokajuk oraz emerytowany nauczyciel geografii i informatyki I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku pan Józef Kunicki. Okazało się, że zielonych zakamarków w naszym mieście jest bardzo dużo, a młodzi ludzie doskonale je znają, o czym świadczy mnogość dostarczonych fotografii (99). Tym samym komisja stanęła przed niełatwym zadaniem z pięknych prac wybrania najpiękniejszych. Nasi uczniowie pokazali, że przyroda może również sama „zapanować” i utrzymać się w miastach. W połączeniu ze skwerami, zieleńcami, parkami na planie Olecka okazało się, że żyjemy w prawdziwie zielonej oazie ze zdrowymi „płucami” naszego miasta. Uważamy, że najciekawsze i najpiękniejsze fotografie warto przedstawić na szerszym forum jako dowód, iż pomimo urbanizacji nie giniemy w składowiskach śmieci i szarego betonu.

Spośród zgłoszonych prac wyłoniono następującą kolejność:

I miejsce  - Kamila Sienica 3D   Kolorowy zawrót głowy

II miejsce - Jakub Barszczewski 2A    Na rozdrożu,  Kiedyś będę jabłkiem...

II miejsce - Martyna Sobczak  3D    Nuta natury,  Zielony przystanek.

III miejsce - Aleksandra Lachowicz 1D  Wodne lustro

Wyróżnienie - Weronika Nieszczerzewska 2C  Bukiet panny młodej

Składamy serdeczne gratulacje laureatom konkursu.

Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w dniu uroczystego zakończenia roku szkolnego 2015/2016.

Elżbieta Orlik-Gogacz i Wojciech Jegliński

koordynatorzy projektu „Zielona architektura szkolnego krajobrazu”