Goście z Francji PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 maja 2016 20:22

Dnia 19 maja 2016 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole państwo Jacqueline i Jean-Luc Marot oraz Christiane i Bernard Lamothe, obywateli Republiki Francuskiej. Ich pobyt w Polsce, a w szczególności na Warmii i Mazurach, związany był z poszukiwaniem rodzinnych śladów z czasów II wojny światowej. Ojciec pani Jacqueline i Christiane jako jeniec wojenny przebywał na przymusowych robotach w latach 1940-1945 w okolicach Ełku  i Olecka. Na zaproszenie pani Dyrektor Barbary Taraszkiewicz i nauczyciela języka francuskiego pana Wojciecha Jeglińskiego goście z Francji spotkali się z młodzieżą z klas 1c, 2a oraz 2d uczącą się tego języka.  Spotkanie pozwoliło urozmaicić naszą wiedzę o współczesnej Francji. Każdy uczeń miał okazję porozmawiać z prawdziwym Francuzem. Nasi goście zwiedzili budynek gimnazjum zapoznając się z bieżącymi zadaniami realizowanymi wspólnie przez społeczność szkolną. Szczególną uwagę zwrócili na fakt, iż uczniowie są bardzo zdyscyplinowani i kulturalni.

Amelia Żylińska 1c