Projekty i Programy

Innowacje

Wiosenne prace w szkolnym ogrodzie „Zielona oaza” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 maja 2016 15:33

Dnia 6 maja 2016 roku uczniowie klasy 3d realizującej innowację matematyczno-przyrodniczą mieli przyjemność uczestniczyć w rozpoczęciu prac związanych z tworzeniem nowego szkolnego ogrodu na posesji gimnazjum.

Podjęte działania odbyły się w ramach wykonywanego zadania ekologicznego "Zielona architektura szkolnego krajobrazu" wspieranego przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku. Naszą pracę wspomagała pani Dyrektor Barbara Taraszkiewicz, nauczyciele biologii pani Elżbieta Orlik-Gogacz i pani Agnieszka Baranowska-Moroz oraz pracownicy szkoły. Dokonaliśmy wspólnej analizy właściwości gleby, na której zostały posadzone odpowiednio dobrane przez nas sadzonki krzewów i drzewek ozdobnych. Nie można było się przy tym nudzić, ponieważ każdy miał wyznaczone zadanie: przygotowanie zasadzenia, przyniesienie wody, podlanie sadzonki, wstępna pielęgnacja, rozpoznanie gatunku, zaprojektowanie aranżacji roślin na gruncie.

Drugim elementem realizowanego projektu "Zielona architektura szkolnego krajobrazu"  jest ogłoszony szkolny konkurs fotograficzny pt. "Zieleń miejska wokół nas". Uczestnicy konkursu mają za zadanie uchwycić w obiektywie elementy przyrody obecne w naszej miejskiej rzeczywistości. Wszystkich pasjonatów fotografii i miłośników zieleni zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie www szkoły.

Uczennica Kamila Sienica klasa 3d

Zmieniony: piątek, 20 maja 2016 22:21