I miejsce w Konkursie Wiedzy Ekonomicznej "Z EKONOMIĄ NA TY" PDF Drukuj Email
niedziela, 29 maja 2016 20:02

We wtorek, 24 maja, dziewięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką p. Marty Kulbackiej wzięło udział w konkursie „Z ekonomią na ty”. Zawody zostały zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych w Olecku.

Rywalizację oparto na formule teleturnieju „Jeden z dziesięciu” – sześć trzyosobowych drużyn miało za zadanie w określonym czasie odpowiedzieć na wylosowane pytanie z dziedziny ekonomii, a następnie wyznaczyć kolejną grupę. Konkurs sprawdzał wiedzę gimnazjalistów na temat m.in. działalności gospodarczej, odprowadzania podatków, zasad działania rynku, prowadzenia konta bankowego oraz planowania budżetu.

Najwięcej punktów, a co za tym idzie – pierwsze miejsce zdobyła drużyna w składzie: Aleksandra Mrozowska, Marta Kisielewska i Agata Bielenica. Tuż za nimi, na drugim miejscu, uplasowali się Maciej Marchewka, Marcin Dadura i Jakub Reut. Czwartym miejscem zostali wyróżnieni Zuzanna Warsiewicz, Olaf Sujata oraz Agata Smokowska. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki, a także nagrody rzeczowe.

Udział w konkursie był dla uczniów cennym doświadczeniem, z którego wynieśli nie tylko mnóstwo pozytywnych wrażeń i satysfakcję z sukcesu, ale również wiele przydatnej wiedzy.

Agata Bielenica 3d

Zmieniony: piątek, 03 czerwca 2016 23:27