Kanadyjska opowieść PDF Drukuj Email
niedziela, 22 maja 2016 22:57

5 maja 2016 roku w progi gimnazjum zawitał pan Józef Szyłak, przyjaciel naszej szkoły od wielu lat mieszkający w Kanadzie, a pochodzący spod Olecka. Dzięki jego życzliwości gimnazjaliści otrzymywali nagrody ufundowane z okazji przeprowadzanych konkursów językowych.

Pan Józef Szyłak spotkał się z uczniami klas 3d, 3e. Opowiedział o zaletach i wadach życia w tym dalekim kraju. Podkreślił, że oprócz umiejętności posługiwania się językiem angielskim, w Kanadzie przydaje się również znajomość języka francuskiego. Zaznaczył, że znajomość języków jest niezbędnym narzędziem potrzebnym w dzisiejszym świecie. Nasz gość zachęcił nas do bycia dobrymi wartościowymi ludźmi. Na zakończenie spotkania kilka osób otrzymało od naszego gościa drobne kanadyjskie pamiątki z Kanady.

Cieszymy się ze spotkania z panem Józefem Szyłakiem, dzięki któremu wzbogaciliśmy naszą wiedzę o Kanadzie i życiu.

Martyna Sobczak 3d