Uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3- go Maja PDF Drukuj Email
niedziela, 01 maja 2016 09:35

Dnia 29.04.2016r. w piątek odbył się uroczysty apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3- go Maja, w którym wzięła udział cała społeczność  Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku.

Po wprowadzeniu sztandaru , odśpiewano hymn państwowy i hymn szkoły. Następnie głos zabrała p. dyrektor- Barbara Taraszkiewicz, która powitała zebranych i nakreśliła krótki rys historyczny powstania konstytucji, wspomniała o pielęgnowaniu patriotyzmu  w dzisiejszych czasach oraz zaprosiła do udziału w lokalnych uroczystościach. Na zakończenie części oficjalnej z szacunkiem pożegnano sztandar szkoły i rozpoczęła się część artystyczna apelu.

Uczniowie, w humorystyczny sposób, przedstawili ankietę przeprowadzoną  w społeczeństwie polskim, dotyczącą znajomości świąt majowych. Przekrój ankietowanych był różnorodny, każdy wspomniał o ważnym wydarzeniu; 1 Maja, 3 Maja oraz Dzień Matki. Część artystyczną zakończył występ chóru szkolnego.

Na zakończenie p. dyrektor podziękowała wszystkim przygotowującym apel, przypomniała o dniach wolnych od nauki i w wyznaczonym porządku społeczność szkolna powróciła do  swoich obowiązków.

Beata Kozłowska.