Relacja ze spotkania z rodzicami z dnia 16 marca 2016 roku PDF Drukuj Email
wtorek, 12 kwietnia 2016 00:00

Dnia 16 marca 2016 roku odbyło się spotkanie z rodzicami, na którym Pani Dyrektor przekazała zebranym bieżące sprawy  i wydarzenia z życia szkoły.

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim rodzicom i przedstawicielom Rady Rodziców za obecność podczas obchodów Święta Szkoły i VII Memoriału im. Władysława Żurowskiego, które odbyły się 19 lutego 2016 roku. Dodała, że podczas uroczystej akademii, która przebiegała pod hasłem „Mikołaj Kopernik – człowiek, który zmienił świat” osobom szczególnie zaangażowanym w życie Gimnazjum nr 2 wręczono honorowe statuetki Przyjaciela Dwójki. Nagrodzeni za wsparcie i owocną współpracę ze szkołą zostali: Pan Leszek Miłowicki, Pani Agnieszka Bielenica i Pan Piotr Bielenica oraz Pan Karol Sobczak – wszystkim wyróżnionym serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Pani Dyrektor podkreśliła także, że głównym punktem programu uroczystości była Gala Osiągnięć, dzięki której zgromadzeni mogli poznać efekty pracy młodzieży w I półroczu 2015/2016 roku i gromkimi oklaskami docenić ich wyjątkowe wyniki w nauce.

Pani Dyrektor poinformowała również, że pamięć o Władysławie Żurowskim – wzorowym pedagogu, entuzjaście sportów zimowych, człowieku wielkiej pasji, którego świetlany przykład jest dla nas wyzwaniem i zachętą do wznoszenia się ponad przeciętność – została w tym roku uczczona otwarciem Izby Pamięci jego imienia. Zaprosiła wszystkich zgromadzonych do zwiedzenia tego szczególnego miejsca w szkole – Izby Pamięci imienia Władysława Żurowskiego - "Legendy Dwójki".

W dalszej kolejności przedstawiciele oleckich szkół ponadgimnazjalnych złożyli rodzicom ofertę edukacyjną na rok szkolny 2016/2017 (Wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Olecku - Alina Podolska oraz Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Olecku -Leszek Olszewski wraz z nauczycielką Emilią Przemielewską).

Podsumowując spotkanie, Pani Dyrektor życzyła przybyłym radosnych Świąt Wielkanocych przepełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny, wiarą i miłością oraz zaprosiła na warsztaty dotyczące „Możliwości wsparcia dziecka w wyborze dalszego kierunku kształcenia czy wyboru zawodu”.

Rodzice zakończyli spotkanie bogatsi o wiedzę, jaką zdobyli podczas pogadanki z udziałem specjalisty z zakresu doradztwa zawodowego – Panią Dyrektor Barbarą Taraszkiewicz, która uświadomiła słuchaczom, jak należy rozmawiać z dzieckiem, by pomóc mu w wyborze jego przyszłego zawodu.

Magdalena Nyga