DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY - SPOTKANIE Z RODZICAMI UCZNIÓW KLAS SZÓSTYCH PDF Drukuj Email
sobota, 09 kwietnia 2016 00:00

Co roku na przełomie marca i kwietnia dyrekcja i nauczyciele Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku przygotowują informację o ofercie edukacyjnej szkoły oraz o zasadach rekrutacji przyszłych gimnazjalistów. Po spotkaniach z uczniami klas szóstych zaproszono również rodziców przyszłych gimnazjalistów, którzy gościli u nas 31 marca 2016r.

Spotkanie rozpoczęła w auli pani dyrektor – Barbara Taraszkiewicz, która serdecznie powitała zebranych oraz podziękowała za przybycie. Swoje wystąpienie rozpoczęła od przedstawienia Patrona szkoły – Mikołaja Kopernika, zwracając uwagę na wartości związane z jego działalnością i dorobkiem, które w codziennej pracy dydaktycznej i wychowacznej są  przybliżane uczniom. Następnie pani dyrektor przekazała najważniejsze informacje o wyposażeniu szkoły, a goście mogli zobaczyć na slajdach prezentacji zdjęcia sal lekcyjnych odpowiadających wymogom i rozporządzeniom prawno – oświatowym, odnowioną i estetyczną świetlicę, szatnię, stołówkę, siłownię i sklepik uczniowski.

Pani dyrektor wspomnała również o możliwości częstego korzystania z bazy sportowej hali „Lega” w ramach zajęć wychowania fizycznego, czemu sprzyja dogodna lokalizacja gimnazjum.

Na koniec swojego wystąpienia przedstawiła sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych oraz wymieniła kilka ważnych wydarzeń z życia szkoły, które mają charakter cykliczny. Należą do nich: Otrzęsiny klas pierwszych, obchody Dnia Edukacji Narodowej i Święta Niepodległości, Dzień Bożonarodzeniowych Życzeń, Turniej „Lekturomaniacy” oraz Święto Szkoły i Memoriał Władysława Żurowskiego, który w tym roku uświetniło otwarcie Izby Pamięci poświęconej temu wyjątkowemu nauczycielowi.

Po krótkim przedstawieniu oferty programowo – organizacyjnej, pani dyrektor oddała głos wybranym nauczycielom, którzy przybliżyli gościom charakter poszczególnych oddziałów planowanych na kolejny rok szkolny.

Jako pierwsza mówiła pani Beata Kozłowska, nauczycielka wychowania fizycznego, która przekonywała o korzyściach wynikających z uprawiania sportu i uczęszczania do oddziału sportowego. Klasę humanistyczną przedstawiła polonistka, pani Magdalena Nyga. O zajęciach terenowych i projektach przyrodniczo-ekologicznych w oddziale matematyczno-przyrodniczym mówiła pani Elżbieta Orlik – Gogacz, nauczyciel biologii i chemii, a do kształcenia sprawności komunikacyjnej w  języku angielskim i do nauki w klasie z innowacją językową zachęcała anglistka, pani Małgorzata Żabicka. Głos zabrała również pani Anna Kaczor, nauczycielka historii, która mówiła o zaletach klasy terapeutycznej i korzyści płynącej z nauki w tym oddziale dla ucznia dyslektycznego.

Zebrani mogli posłuchać również wypowiedzi uczniów, które zostały odtworzone z materiału filmowego. Zawierały one krótkie relacje o pracy we wszystkich wymienionych oddziałach.

Miłym akcentem prezentacji były wystąpienia kilku rodziców uczniów, którzy zgodzili się wyrazić opinię na temat pracy i nauki ich dzieci w tych oddziałach. Pani Agata Gałaszewska mówiła o rozwijaniu zainteresowań i umiejętności efektywnej komunikacji i autoprezentacji w klasie humanistycznej, pani Magdalena Modzelewska wyraziła przekonanie o bezpieczeństwie dzieci w szkole i zaletach oddziału z innowacją matematyczno- przyrodniczą, a pani Pietruczuk przedstawiła korzyści z wyboru klasy terapeutycznej.

Pani dyrektor zapewniła zebranych, że powstanie również klasa ogólna. Na zakończenie spotkania przypomnała o możliwości znalezienia informacji na temat rekrutacji na stronie internetowej szkoły. Dziękując za przybycie zaprosiła rodziców przyszłych gimnazjalistów do „spaceru” po szkole i obejrzenia jej wyposażenia.

mgr Justyna Jeżewska