Sprawozdanie z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku PDF Drukuj Email
poniedziałek, 11 kwietnia 2016 21:22

18 marca                   6 kwietnia

Jak co roku, na przełomie marca i kwietnia, rozpoczyna się rekrutacja uczniów szkół podstawowych do gimnazjów. Jedną z form tych działań jest Dzień  Otwarty, w trakcie którego prezentowany jest dorobek oraz baza lokalowa szkół, jak również ich oferta. W tym roku w naszej szkole Dzień Otwarty  odbył się w dwóch terminach.

Dnia 18 marca 2016r. gościliśmy w naszych progach klasy VI A i VIC ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku. Natomiast 6 kwietnia 2016r. odwiedziły nas klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza oraz klasa VI B ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku.

Przybyłych uczniów wraz z ich opiekunami powitał  Mikołaj Kopernik - patron szkoły, w którego postać wcieliła się uczennica klasy 3C – Zuzanna Kwiatkowska. „Astronom” zaprosił gości do auli szkoły. Tam na szóstoklasistów czekali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Dyrekcja szkoły.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, prezentując dorobek i osiągnięcia naszych uczniów, jak również zapoznała z ofertą przygotowaną dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych. Następnie Goście, po zaopatrzeniu się w materiały promocyjne udali się pod opieką starszych kolegów oraz nauczycieli gimnazjum na „spacer po szkole.”

Przygotowaliśmy w tym roku dla naszych gości liczne atrakcje, tj. występ zespołu „One action” w improwizacji tanecznej do utworu „Beautiful” zespołu „One Direction”, zajęcia warsztatowe pt. „Biologiczne igraszki” prowadzone przez panią mgr Agnieszkę Baranowską - Moroz, prezentację form pracy w klasie z innowacją humanistyczną, którą przedstawiła pani mgr Magdalena Nyga, przykładowe zajęcia w klasie z innowacją językową – panie: mgr Małgorzata Harasim i mgr Diana Zawistowska, doświadczenia chemiczne, które pod kierunkiem pani mgr Marzeny Kamińskiej-Kopiczko wykonali gimnazjaliści oraz pokaz ćwiczeń na siłowni uczniów pani mgr Aliny Kalinowskiej, a na sali gimnastycznej – siatkówka drużyn mieszanych pod kierunkiem pana mgr Macieja Mularczyka.

Uczniowie klas szóstych mieli również możliwość zwiedzenia Izby Pamięci Władysława Żurowskiego – „Legendy Dwójki” oraz zajrzenia praktycznie w każdy kąt szkoły i obejrzenia wszystkich jej pomieszczeń, np. biblioteki, stołówki, szatni, itp.

Mamy nadzieję, iż nasi goście opuścili mury gimnazjum w pełni usatysfakcjonowani i z wieloma spotkamy się w nowym roku szkolnym. A zatem do zobaczenia we wrześniu.

Alina Kalinowska i Agnieszka Kowalewska