Biebrzańska opowieść PDF Drukuj Email
sobota, 12 marca 2016 01:00

Dnia 3 marca 2016 roku w naszej szkole gościliśmy panią Sylwię Gadomską, specjalistę ds. edukacji Biebrzańskiego Parku Narodowego.

Biebrzański Park Narodowy od 9 września 1993 roku chroni unikatowy w skali Europy ekosystem doliny rzeki Biebrzy. Jednocześnie jest największym polskim parkiem narodowym (592,23km²).

Uczniowie klas 1d, 1e i 2d realizujący edukację matematyczno – przyrodniczą obejrzeli wspaniałą prezentację multimedialną oraz wysłuchali ciekawych opowieści o świecie biebrzańskiej fauny i flory.

Biebrzański Park Narodowy położony jest ok. 70km od Olecka (godzina jazdy). Warto tam się wybrać w wolnym czasie.

Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczyciela biologii p. Elżbietę Orlik-Gogacz i geografii p. Wojciecha Jeglińskiego w ramach realizacji programu Prezentacja obszarów chronionych i atrakcyjnych przyrodniczo we współpracy z Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Gabriela Jeglińska i Oliwia Maj, klasa 2d