SUKCES NASZYCH GIMNAZJALISTÓW W KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj Email
środa, 09 marca 2016 01:06

W dniu 26 lutego 2016 roku odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „CHAMPS OF ENGLISH” pod honorowym patronatem Warmińsko - Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie zorganizowany przez Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku. Wzięło w nim udział 15 uczniów (po 3 osoby z każdej szkoły) z gimnazjów powiatu oleckiego.

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika reprezentowali: Agata Bielenica, kl.3d, Bartosz Biszewski kl.2c i Olaf Sujata z kl. 1d.

Zgodnie z regulaminem konkurs składał się z dwóch etapów. Podczas pierwszego uczniowie zmagali się z gramatyką i słowotwórstwem, mieli również za zadanie stworzyć pracę pisemną. Drugi etap, do którego przystąpiło pięciu uczestników wyłonionych przez jury w etapie pierwszym, był bogatszy o słuchanie oraz wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych, w tym test ze znajomości książki "Opowieści z Narnii: lew, czarownica i stara szafa".

Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica naszej szkoły - Bielenica Agata, czwarte miejsce zajął Bartosz Biszewski. Na zwycięzców czekały cenne nagrody - m. in. książki do nauki języka angielskiego.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Małgorzata Żabicka