PROGRAM OBCHODÓW ŚWIĘTA SZKOŁY POD HASŁEM „MIKOŁAJ KOPERNIK – CZŁOWIEK, KTÓRY ZMIENIŁ ŚWIAT” PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lutego 2016 01:08

Przebieg Święta Szkoły i VII edycji Memoriału im. Władysława Żurowskiego dnia 19 lutego 2016 roku będzie przebiegało według poniższego programu:

8.00-8.45

- Podczas zajęć z wychowawcą  w poszczególnych oddziałach odbędzie się Quiz wiedzy o panu Władysławie Żurowskim

- Trzyosobowe reprezentacje uczniów klas I-III wezmą udział w konkursie pn. „Hasło kibica – promocja zdrowego stylu życia i propagowanie sportów zimowych” zadanie realizowane w formie pracy grupowej przez przedstawicieli poszczególnych oddziałów (aula gimnazjum). Wytypowanie najciekawszych propozycji hasła.

Czynności organizacyjno-porządkowe uczniów związane z przygotowaniem do spotkania z gościem w sali gimnastycznej.

9.20-9.55

Spotkanie z cyklu „Ludzie z pasją” z gościem Andrzejem Kamińskim – wychowankiem Władysława Żurowskiego (wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi uczestniczą aktywnie w spotkaniu w sali gimnastycznej). Prezentacja multimedialna Legendy Dwójki Władysława Żurowskiego oraz wspomnień jego wychowanków.

10.00-11.00

Uroczysta akademia „Mikołaj Kopernik – człowiek, który zmienił świat” z udziałem zaproszonych gości i całej społeczności Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku (sala gimnastyczna):

- Nadanie honorowego tytułu „Przyjaciela Dwójki” nominowanym kandydatom w 2016 roku;

- W ramach „Osiągnięć szkoły” uzyskanych w I półroczu przyznanie uczniom stypendiów naukowych i sportowych oraz wręczenie listów gratulacyjnych zasłużonym na wielu płaszczyznach działania;

- Część artystyczna „Gwiezdne wojny”

- Otwarcie Izby Pamięci Władysława Żurowskiego – Legendy Dwójki

ok.11.30-13.00

VII Memoriał im. Władysława Żurowskiego, w ramach którego odbędzie się „Międzyoddziałowe współzawodnictwo w zimowych dyscyplinach sportowych” z udziałem całej społeczności szkolnej zawodników  (hala „Lega” Olecko)