Olsztyński dzień PDF Drukuj Email
piątek, 11 grudnia 2015 00:35

27 listopada 2015 r. uczniowie klas 2c i 2e zdobywali wiedzę nie z książek, lecz podczas całodniowej wycieczki do Olsztyna. Zaplanowane atrakcje wszystkim się bardzo podobały.

Na początku odwiedziliśmy Muzeum Warmii i Mazur, czyli słynny zamek, w którym przebywał i miał swoją pracownię sam patron naszej szkoły - Mikołaj Kopernik. Przewodniczki pokazały nam, jakich narzędzi używał w swojej pracy oraz opowiedziały o codzienności ówczesnych mieszkańców.

Następnie zwiedziliśmy Dom Gazety Olsztyńskiej, w którym odbyły się warsztaty pt. „PRL – to nie tylko kolejki”. Mieliśmy także możliwość redagowania i wydrukowania własnej strony gazety. Podekscytowani i zachwyceni udaliśmy się na starówkę na obiad. Posileni pysznym posiłkiem wyruszyliśmy do planetarium, gdzie obejrzeliśmy seans „Podróż do miliarda Słońc”. Wszyscy byli mile zaskoczeni tak wspaniałymi efektami specjalnymi oraz bardzo zrozumiałym wyjaśnieniem związku pomiędzy matematyką i fizyką, np. w obliczaniu odległości między gwiazdami.

Na koniec czekała na nas w Teatrze im. Stefana Jaracza uwspółcześniona sztuka Moliera pod tytułem "Świętoszek". Gra aktorska, kostiumy oraz scenografia zaspokoiła najbardziej wybredne gusta. Zmęczeni, lecz szczęśliwi wróciliśmy późno w nocy do Olecka.

Anita Sienica, Ola Jaroniec, Julia Raczkowska kl. 2c