Organizacja Dnia Bożonarodzeniowych Życzeń PDF Drukuj Email
czwartek, 10 grudnia 2015 01:17

Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest dla każdego z nas czasem

szczególnym, spełnieniem osobistych oczekiwań,  wypełnionym nadzieją i optymizmem

„I pomyśl – jakie to dziwne,

że Bóg miał lata dziecinne,

matkę, osiołka, Betlejem …”
(Jan Twardowski „Naucz się dziwić”)

Społeczność szkolna już od początku grudnia wprowadza w gimnazjum przedświąteczny nastrój poprzez: wolontariat przy Świątecznej Zbiórce Żywności, współorganizację Mikołajek w Olecku, udział w szkolnym konkursie na kartkę, stroik i wystrój świąteczny klasopracowni, organizuje program na jasełka oraz tworzy świąteczny wystrój wewnątrz i na zewnątrz szkoły.  Działania te stanowią ważny element pracy wychowawczej, gdyż nawiązują do kultywowania polskich i chrześcijańskich tradycji, tak ważnych dla Polaków zwłaszcza w obecnych czasach.

22 grudnia 2015 roku w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku

będzie „Dniem Bożonarodzeniowych Życzeń”

Poniżej szczegółowy harmonogram organizacji pracy szkoły:

8.00 – 11.10 Realizacja pięciu kolejnych lekcji według następującego planu:

11.35 – 12.50 „Dzielimy się radością wzajemnego obdarowywania” - spotkania z wychowawcami i wychowawcami wspomagającymi w salach lekcyjnych (realizacja założeń planów wychowawczych)

12.55 – 14.15 Wspólne przeżywanie i  świętowanie społeczności szkolnej  i zaproszonych gości podczas spotkania bożonarodzeniowego w sali gimnastycznej według poniższego programu:

- Powitanie i złożenie życzeń przez Panią Dyrektor i zaproszonych gości
- Występ uczniów w Jasełkach „Boże Narodzenie z małym księciem
- Betlejemskie Światło Pokoju 2015 - „Zauważ człowieka”
- Podsumowanie i wręczenie nagród za udział w konkursach:
Konkurs indywidualny - na kartkę świąteczną”, „Konkurs klasowy - na stroik świąteczny”, „Konkurs klasowy - świąteczny wystrój klasy”, „Tradycyjna i zdrowa potrawa świąteczna - konkurs klasowy”
- Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek w wykonaniu społeczności szkolnej - karaoke.

Serdecznie zapraszamy rodziców, absolwentów i przyjaciół szkoły do wspólnego świętowania w Dniu Bożonarodzeniowych Życzeń

UWAGA:

· Zajęcia dla uczniów nie uczęszczających na religię rzymskokatolicką zostaną przeprowadzone w czytelni biblioteki szkolnej (od godziny 11.35)

· Drodzy uczniowie świąteczny nastrój  „Dnia Bożonarodzeniowych Życzeń” podkreślamy uroczystym galowym strojem

Dyrektor - Barbara Taraszkiewicz