Wolontariat gimnazjalistów - Świąteczna Zbiórka Żywności PDF Drukuj Email
poniedziałek, 07 grudnia 2015 23:55

W dniach 04 – 05.12.2015 roku wolontariusze naszego gimnazjum pod kierunkiem p. Karoliny Truchan, p. Małgorzaty Żabickiej i p. Wojciecha Jeglińskiego uczestniczyli w zorganizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności Świątecznej Zbiórce Żywności. Koordynatorem zbiórki na terenie Olecka było Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi” z Olecka. Udało się zebrać 1577kg żywności, która zostanie przekazana dzieciom ze świetlic socjoterapeutycznych, a najbardziej potrzebujący mieszkańcy miasta otrzymają bożonarodzeniowe paczki.

Wolontariuszami akcji byli uczniowie klas:

2a - Julia Kamińska, Natalia Maciopa, Jakub Złotnik;

2c - Karolina Baranowska, Maciej Borucki, Zuzanna Domin, Natalia Gorlewska, Agnieszka Koncewicz, Jakub Kozłowski, Wiktoria Maksimowicz Róża Stankiewicz;

3d - Maja Adamczewska, Agata Bielenica, Paweł Czerniecki, Weronika Drobiszewska, Paulina Jankowska, Jakub Grzymkowski, Paulina Kamińska, Marta Kisielewska, Jakub Krzykwa, Paweł Matwiejczyk, Aleksandra Mrozowska, Przemek Przemielewski, Michał Radzewicz, Weronika Rudzińska, Karolina Sapiega, Kamila Sienica, Agata Smokowska, Martyna Sobczak, Kamila Szulińska;

3e - Jakub Bogdan, Mateusz Szyłak.

Prezes Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” Wojciech Bojar powiedział:

„Składam serdeczne podziękowania Dyrekcji szkoły, wolontariuszom i nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki. Cieszę się bardzo, że przy każdej akcji można liczyć na Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika. Życzę wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia”.

Warto dodać, iż 5 grudnia 2015 r. z inicjatywy ONZ obchodzony jest na całym świecie jako Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

mgr Wojciech Jegliński