"Dla Ciebie Polsko" - wyśpiewane osiągnięcia gimnazjalistów PDF Drukuj Email
niedziela, 15 listopada 2015 00:52

fot. źródło: Głos Olecka
<kliknij by zobaczyć galerię>

Niepodważalny sukces odniosła młodzież naszej szkoły startująca w tegorocznej edycji XI Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej pod hasłem „Dla Ciebie Polsko”. W konkursie wystartowali soliści oraz zespół wokalny Andante. W kategorii gimnazjów zwyciężył Karol Jasiński kl. 3a, który powiedział: - „Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się wygrać Konkurs Pieśni Patriotycznej śpiewając piosenkę Marka Grechuty „Ojczyzna”, która doskonale pasowała  do tonacji mego głosu. Dziękuję rodzinie za wsparcie oraz nauczycielom przygotowującym mnie do występu.''.

II miejsce zdobyła Weronika Mogilska kl. 3c za wykonanie utworu Ireny Santor „Powrócisz tu”. Udany występ Weronika skomentowała: - „Piosenka, którą zaśpiewałam jest bardzo trudna, ale pasowała do mego głosu. Oczywiście przygotowanie jej zajęło dużo czasu, przez próby wracałam nieraz późno do domu. Warto było ciężko pracować, cieszę się bardzo z mego wyniku”. III miejsce przypadło zespołowi wokalnemu Andante, który wykonał na dwa głosy słynną żołnierską pieśń „Piechota” napisaną w 1918 roku przez pułkownika Wojska Polskiego Leona Łuskino. Pani Renata Lau, opiekun przygotowujący naszych wokalistów, podsumowując konkurs, powiedziała: - „Jestem dumna z naszych wokalistów. Trafiliśmy idealnie z repertuarem. Nasza wspólna praca, poparta ich nieprzeciętnymi uzdolnieniami muzycznymi, zaowocowała olbrzymim sukcesem. Każdy, kto mnie zna wie doskonale, że jestem pasjonatką śpiewania. Cieszę się, że mogę dzielić się swoim entuzjazmem i wiedzą w tej dziedzinie z młodzieżą. Szczególnie bliski mojemu sercu w tym roku był nasz zespół Andante, którego przygotowanie oraz zorganizowanie prób wymagało wielu wyrzeczeń i kompromisów. Pomimo to udało się  i nasza interpretacja  „Piechoty” na długo pozostanie w pamięci słuchaczy. Doskonale spisali się również nasi soliści, którzy zdobyli pierwsze i drugie miejsce. Muzykalność i oryginalna barwa ich głosów oraz bezbłędna interpretacja przyczyniły się do zwycięstwa. Wielkie brawa!”

Skład zespołu Andante:

Nikola Kempisty kl. 1a, Kinga Leonarczyk kl. 1d, Gabriela Wiszowata kl. 1c, Zuzanna Kabak kl. 1e, Monika Liburska kl. 1e, Maria Głębocka kl. 2d, Klaudia Domel kl. 2d, Sara Szrajbert kl. 2d, Wiktoria Płazińska kl. 2d, Urszula Kamińska kl. 2d, Joanna Kozłowska kl. 3b, Julia Skowrońska kl. 3c, Beata Trocka kl. 3c, Julita Milewska kl. 3c, Anna Chajęcka kl. 3c, Daria Jurewicz kl. 3c, Paulina Kamińska kl. 3d, Paulina Jankowska kl. 3d.

W imieniu całej społeczności szkolnej wszystkim laureatom, ich rodzicom oraz pani Renacie Lau składamy serdeczne gratulacje z tytułu tak wysokich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.

mgr Wojciech Jegliński

Zmieniony: poniedziałek, 16 listopada 2015 01:12