Teatralne spotkanie z Mrożkiem PDF Drukuj Email
czwartek, 29 października 2015 00:44

fot. źródło: Głos Olecka
<kliknij by zobaczyć galerię>

Uczniowie klas trzecich naszej szkoły w dniu 26 października 2015 roku,  obejrzeli jednoaktową sztukę teatralną pt. „Na pełnym morzu” – Sławomira Mrożka w reżyserii pana Zbigniewa Stefanowskiego, nauczyciela geografii I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku.

W rolę głównych bohaterów doskonale wcielili się uczniowie tejże szkoły.

Postaci, jakie autor stworzył, to personifikacje powszechnych ludzkich cech charakterów, słabostek i wad, które prowadzą do powstawania absurdów życia codziennego. W każdej epoce historycznej, ktoś dąży do dominacji nad innymi. „Na pełnym morzu” – to historia trzech rozbitków na tratwie, to historia o starciu jednostki z większością, o wolność wyboru. Dyktaturę, anarchię, traktujemy jednoznacznie jako złe, ale czy prawdziwa demokracja zawsze potrafi obronić jednostkę?  Z taką puentą pozostawili nas główni bohaterowie.

mgr Bogumiła Makola